czwartek, 26 maja, 2022
Strona głównaUSAFlorydaWalgreens zapłaci Florydzie 683 miliony odszkodowania

Walgreens zapłaci Florydzie 683 miliony odszkodowania

Jest ugoda – sieć aptek Walgreens zawarła ją z Florydą po stanowym pozwie oskarżającym firmę o przyczynienie się do kryzysu opioidowego. Jedną z przyczyn miało być niewłaściwe dysponowanie środkami przeciwbólowymi, wydawanymi pacjentom w milionach sztuk. O zawarciu ugody – opiewającej na 683 miliony dolarów – poinformowali w czwartek 5 maja stanowi urzędnicy.

Sieć aptek Walgreens zapłaci Florydzie prawie 700 milionów dolarów odszkodowania za przyczynienie się do kryzysu opioidowego. Fot. Flickr

Jak stwierdziła na konferencji prasowej w Tampie prokurator generalna Ashley Moody, umowa została zawarta po czterech tygodniach przedstawiania dowodów w trakcie trwającej rozprawy. Sieć Walgreens była 12. i zarazem ostatnim pozwanym, który zawarł ugodę z Florydą. Stan na drodze sądowej uzyskał ponad 3 miliardy dolarów, które przeznaczone zostaną na walkę z uzależnieniem od opioidów i ich przedawkowaniami.

Floryda skierowała pod adresem sieci oskarżenia wykazujące, że apteki Walgreens rozdysponowały w swoich punktach ponad 4.3 miliarda pigułek opioidowych na terenie stanu od maja 2006  do czerwca 2021 roku. Stanowi urzędnicy zarzucili firmie, że ta nie podjęła działań, by przeciwdziałać temu procederowi. Ze stanowych dokumentów wynika, że ponad połowa wydanych leków mogła zostać rozdysponowana w wyniku nadużyć, oszustw i uzależnień.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -