wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaPensylwania„Wakacje z Panem Bogiem”

„Wakacje z Panem Bogiem”

Tegoroczne rekolekcyjne spotkanie pod hasłem „Wakacje z Panem Bogiem” odbyło się w malowniczym Black Rock Retreat w Lancaster County, PA w dniach 3-9 lipca. Motto spotkań brzmiało: „Oto Matka Twoja”. Uczestnicy w ciągu kilku dni poznawali różne oblicza matki Jezusa – omówiono przymioty Matki Bożej Niepokalanej, Matki Bożej z Guadelupe, Matki Bożej Częstochowskiej, Gietrzwałdzkiej, Fatimskiej oraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Każdy dzień rozpoczynał się poranną gimnastyką i modlitwą, po której uczestnicy rekolekcji udawali się na śniadanie. Po pięknym przebudzeniu i z pełnymi brzuchami dzieci oraz młodzież rozchodziła się na zajęcia w grupach, podzielonych według wieku. Na zajęciach opiekunowie grup w bardzo ciekawy sposób przybliżali wizerunki Maryi i pomagali pogłębiać tajemnice wiary. Po spotkaniach w grupach wszyscy uczestniczyli w mszy świętej celebrowanej przez ojca Waldemara i ks. Pawła, wielbiąc Boga śpiewem i modlitwą. – Otoczeni opieką Maryi z radością udawaliśmy się na kolejne atrakcje dnia. W pięknym otoczeniu natury mogliśmy korzystać z basenu, jeziora, boisk do gry w piłkę i szlaków spacerowych. Opiekunowie zadbali również o wieczory organizując pokaz talentów, wieczór humoru oraz ogniska – relacjonuje uczestniczka „Wakacji z Panem Bogiem”.

Atrakcją, na którą wszyscy czekali, był wyjazd do teatru Sight and Sound w Lancaster na spektakl „David”. Po drodze można było zobaczyć domy i gospodarstwa Amiszów, dla których czas zatrzymał się w XIX wieku. Dzieci i młodzież mogła zobaczyć, jak można żyć inaczej i doświadczyć życia bez elektroniki, poświęcając ten czas sobie i drugiemu człowiekowi. Niezapomnianym przeżyciem duchowym na obozie była możliwość zawierzenia się Matce Boskiej z Guadelupe, okrywając się jej płaszczem zwanym Manto. Św. Jan Bosco napisał: „Zawierz się Maryi i oczekuj cudów”, z kolei Matka Teresa napisała: „Daj Jezusowi rękę. Proś Maryję o pomoc”.

Od 15 lat organizatorami „Wakacji z Panem Bogiem” są o. Waldemar Łątkowski CSsR, obecnie proboszcz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Cicero, IL, oraz Kasia Pawka – dyrektor Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Aleksandra Janta-Połczyńskiego w Lakewood, NJ. – W tym roku po raz pierwszy uczestniczyłam w tym wyjeździe. O „Wakacjach z Panem Bogiem” słyszałam wiele dobrego, ale to, czego doświadczyłam na miejscu, przerosło moje oczekiwania. Na obozie poznałam wielu cudownych ludzi, wśród których czułam się jakbyśmy znali się od zawsze. Serdeczna atmosfera pozwoliła na chwile zadumy, wyciszenia, poznania Boga na nowo. Doświadczyłam słów Jezusa , który mówił nam o bardzo istotnej sprawie w naszym życiu: nie słowa, a czyny świadczą o naszej miłości do Boga i bliźniego. Cieszę się, że wraz z rodziną miałam możliwość uczestniczyć w tym wyjątkowym obozie i dziękuję organizatorom za trud włożony w przygotowanie tego wyjazdu – dzieli się swoimi wrażeniami Anna Tryniszewski, zachęcając do odwiedzenia strony www.wakacjezbogiem.com i wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu za rok

Relacja: Anna Tryniszewski, opr. WEM
Fot. Archiwum „Wakacje z Panem Bogiem”

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -