niedziela, 26 września, 2021
Strona głównaUSANowy JorkW Nowym Jorku rośnie ilość zakażeń

W Nowym Jorku rośnie ilość zakażeń

Liczba pozytywnych przypadków Covid-19 prawie podwoiła się w całym Nowym Jorku w ciągu ostatniego tygodnia lipca. Za wzrost zakażeń odpowiada nowy wariant wirusa – Delta, który jest bardziej zaraźliwy niż wcześniejsze mutacje.

Urzędnicy odpowiedzialni za zdrowie publiczne w Nowym Jorku rozważają przywrócenie niektórych obostrzeń, takich jak obowiązek noszenia maseczek. Fot. Archiwum WEM

Z tego względu urzędnicy odpowiedzialni za zdrowie publiczne w Nowym Jorku rozważają przywrócenie niektórych obostrzeń, takich jak obowiązek noszenia maseczek – nawet przez osoby w pełni zaszczepione.

Dzienna ilość nowych przypadków po raz pierwszy od połowy maja przekracza 2,000 dziennie. Podwoiła się też liczba przeprowadzanych testów, a coraz więcej z nich daje wynik pozytywny.

Covid-19 znów atakuje, a my musimy być przygotowani. Każdy, kto jeszcze się nie zaszczepił, powinien to niezwłocznie uczynić – alarmuje gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo. Natomiast burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio nakłania szpitale i pracodawców, aby nie wahali się stosować nacisku, by skłonić do szczepienia tych, którzy jeszcze się wahają.

JLS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -