czwartek, 22 lutego, 2024
Strona głównaUSANew JerseyW New Jersey bezrobocie spada najszybciej

W New Jersey bezrobocie spada najszybciej

Wraz z powrotem słońca i cieplejszej pogody przychodzą też dobre wieści z gospodarki. Szczególnie w stanie New Jersey, gdzie pandemia mocno dała się we znaki. Chociaż do NJ101.5 dochodzą setki telefonów w sprawie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych i związanych z tym problemów, to ich liczba powoli spada w całych Stanach Zjednoczonych. Najszybciej dzieje się to w New Jersey.

W New Jersey najszybciej spada liczba osób bez pracy. Fot. Archiwum WEM

Według nowego badania serwisu Wallet Hub, liczba zgłoszeń z powodu bezrobocia była w ostatnim tygodniu mniejsza o 43.16 proc. niż na początku 2020 roku. Oznacza to, że od zeszłego tygodnia poprawiło się tu więcej niż w jakimkolwiek innym stanie w kraju. Tuż za New Jersey znajdują się Południowa Dakota, Oregon, Pensylwania i Arizona.

Ta dobra wiadomość dotyczy całej Ameryki. Z badania wynika, że chociaż obecnie 10 milionów Amerykanów jest bez pracy z powodu pandemii Covid-19, a w zeszłym tygodniu w całym kraju zgłoszono 712 tys. nowych wniosków o rejestrację statusu bezrobotnego, to w porównaniu do 6.9 miliona ze szczytu pandemii różnica wynosi aż 90 proc. Według badania, najwolniejsze stany pod tym względem to Kolorado, Zachodnia Wirginia, Mississippi, Wirginia i Ohio.

ar

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -