poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsW Massachusetts spada bezrobocie

W Massachusetts spada bezrobocie

Na początku pandemii stan Massachusetts miał jedną z najwyższych stóp bezrobocia w kraju. Obecnie stopa bezrobocia spadła poniżej 8 procent, co jest ogromną poprawą, ponieważ w kwietniu 2020 roku wynosiła aż 16 procent.

Pojawienie się ponad 300,000 miejsc pracy jest sporym krokiem w kierunku poprawy sytuacji na rynku pracy. Fot. Archiwum WEM

Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa większość branż uznanych za „niekonieczne” do podstawowego funkcjonowania zmuszona była zawiesić działalność. Wiele z tych firm nie otworzyło się ponownie.

Pojawienie się ponad 300,000 miejsc pracy jest sporym krokiem w kierunku poprawy sytuacji, która jednak nadal nie jest zbyt kolorowa – stopa bezrobocia w Massachusetts jest nadal dwa i pół razy wyższa niż przed rozpoczęciem pandemii.

Aby pomóc tym, którzy obecnie borykają się z problemami finansowymi, Izba Reprezentantów uchwaliła ustawę oferującą ulgi podatkowe dla przedsiębiorstw, nowe nadzwyczajne płatne świadczenia chorobowe i nowe ulgi podatkowe dla pracowników o niskich dochodach. Ustawa ta została przyjęta jednogłośnie w Izbie i trafiła do Senatu.

JLS

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -