niedziela, 3 lipca, 2022
Strona głównaUSANowy JorkW Katedrze św. Patryka modlono się za ofiary wojny w Ukrainie

W Katedrze św. Patryka modlono się za ofiary wojny w Ukrainie

11 czerwca w katedrze św. Patryka w Nowym Jorku odbyło się ekumeniczne nabożeństwo żałobne, podczas którego modlono się za poległych podczas wojny w Ukrainie. Nabożeństwo zorganizowały wspólnie archidiecezja Nowego Jorku i archidiecezja Filadelfii Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego.

11 czerwca w katedrze św. Patryka w Nowym Jorku odbyło się ekumeniczne nabożeństwo żałobne w intencji ofiar wojny w Ukrainie. Fot. facebook.com/archeparchyphilly

Arcybiskup Timothy Dolan z Nowego Jorku, arcybiskup-metropolita Borys Gudziak z Filadelfii, wraz z biskupem koptyjsko-prawosławnej diecezji Nowego Jorku i Nowej Anglii Davidem i biskupem Edmundem Valenem, biskupem pomocniczym archidiecezji nowojorskiej, wspólnie modlili się o pokój w Ukrainie oraz za ofiary rosyjskiej inwazji. W nabożeństwie uczestniczyli również ambasador Ukrainy przy ONZ Serhij Kyslytsya, konsul generalny Ukrainy w Nowym Jorku Ołeksyj Gołubow oraz przedstawiciel Greckiego Kościoła Prawosławnego Ameryki ks. Nicholas Kazarin.

Modlitwie przewodzili arcybiskup Timothy Dolan z Nowego Jorku i arcybiskup-metropolita Borys Gudziak z Filadelfii, wraz z biskupem koptyjsko-prawosławnej diecezji Nowego Jorku i Nowej Anglii Davidem oraz biskupem Edmundem Valenem, biskupem pomocniczym archidiecezji nowojorskiej. Fot. facebook.com/archeparchyphilly

Nabożeństwu żałobnemu towarzyszył śpiew ukraińskiego chóru „Dumka” z Nowego Jorku pod przewodnictwem Wasyla Greczynskiego. Na wspólną modlitwę przybyli przedstawiciele różnych wyznań chrześcijańskich, żydowskich i muzułmańskich, a także przywódcy społeczności ukraińskiej.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -