piątek, 24 września, 2021
Strona głównaPoloniaConnecticutUroczyste otwarcie Podlasie Meat Market w New Britain

Uroczyste otwarcie Podlasie Meat Market w New Britain

W poniedziałek, 27 stycznia, burmistrz New Britain Erin Stewart przecięła wstęgę przed otwartą kilka miesięcy wcześniej polską masarnią Podlasie Meat Market przy 188 High Street w New Britain.

W oficjalnym otwarciu wzięli udział urzędnicy, członkowie rady miejskiej, przedstawiciele polonijnych mediów oraz ksiądz Stanisław Dudek z parafii Sacred Heart. Fot. Darek Barcikowski

W oficjalnym otwarciu wzięli udziela urzędnicy, członkowie rady miejskiej, przedstawiciele polonijnych mediów oraz ksiądz Stanisław Dudek z parafii Sacred Heart, który pobłogosławił nowy sklep. Pomimo że nowy sklep jest ich debiutem w „Małej Polsce”, właściciele sklepu, Henryk Skrodzki oraz syn Łukasz, nie są świeżo upieczonymi biznesmenami. Od lat prowadzą w Nowym Jorku na Queensie masarnię o tej samej nazwie oraz restaurację Amber Steak House w polskiej dzielnicy Greenpoint. Pomysł na rozwiniecie działalności w New Britain zrodził się po ostatnim festiwalu „Małej Polski”. – Mieliśmy okazję poznać bliżej New Britain oraz potencjał tej dzielnicy – powiedział Łukasz Skrodzki w wywiadzie do New Britain Herald.

Choć oficjalne otwarcie miało miejsce w styczniu, to sklep rozpoczął działalność na początku grudnia zeszłego roku, po tym jak nowi właściciele zakupili i wyremontowali budynek po poprzedniej polskiej masarni, która zamknęła się tu kilka miesięcy wcześniej. Poza artykułami spożywczymi, mrożonkami czy pieczywem właściciele zamierzają wyrobić sobie renomę własnymi wyrobami mięsnymi oraz rybnymi, które sami wędzą. Klienci znajdą tu również bogaty wybór surowego mięsa i ryb, a od niedawna – gorące produkty garmażeryjne, również własnego wyrobu.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -