wtorek, 3 sierpnia, 2021
Strona głównaUSAMassachusettsUbezpiecz się z MA Health Connector

Ubezpiecz się z MA Health Connector

Okres zapisów na ubezpieczenia został przedłużony do 23 marca. Fot. archiwum WEM

Okres otwartych zapisów na ubezpieczenie w ramach Massachusetts Health Connector zostanie przedłużony – do 23 marca 2021 r. Celem przedłużenia terminu zapisów jest umożliwienie dostępu do ubezpieczenia zdrowotnego dla wszystkich, którzy chcą skorzystać z tej opcji, zwłaszcza dla tych dotkniętych przez skutki pandemii.

Massachusetts Health Connector jest stanowym systemem ubezpieczeń zdrowotnych, a obecnie służy ponad 300,000 osobom prywatnym i małym przedsiębiorcom, zapewniając ubezpieczenia zarówno zdrowotne, jak i pokrywające opiekę stomatologiczną. Mieszkańcy Massachusetts, którzy nie mają ubezpieczenia zdrowotnego od pracodawcy lub innego podmiotu, mogą wybrać plan ubezpieczeniowy dopasowany do ich potrzeb oraz możliwości finansowych. Ponadto dzięki programowi ConnectorCare mieszkańcy spełniający kryterium dochodowe mogą uzyskać dostęp do ubezpieczenia, które obejmuje niskie składki i współpłacenie, a także brak potrąceń.

W okresie otwartych zapisów mieszkańcy Massachusetts, którzy nie mają ubezpieczenia zdrowotnego, mogą zyskać dostęp do planu ubezpieczeniowego oferowanego w ramach systemu Health Connector. Dostępne są zarówno plany pełnopłatne, jak i program ConnectorCare, w ramach którego osoby spełniające kryteria mogą obniżyć koszty ubezpieczenia.

Posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego oznacza, że w przypadku choroby lub wypadku osoba ubezpieczona nie musi się martwić o dostęp do opieki zdrowotnej – wyjaśnia Louis Gutierrez, dyrektor wykonawczy Massachusetts Health Connector. – Mam nadzieję, że ci, którzy nie są jeszcze ubezpieczeni, skorzystają z tej okazji, aby zapisać się i cieszyć się spokojem, który pochodzi z bycia ubezpieczonym – dodaje.

W czasie tzw. okienka zapisowego na ubezpieczenie zapisać się mogą nie tylko ci, którzy jeszcze nie są ubezpieczeni, ale też ci, którzy mają obecnie ubezpieczenie w ramach COBRA, jeśli stracili pracę, mogą zmienić swój plan ubezpieczeniowy. Taka zmiana może przynieść sporo oszczędności.

Osoby, które potrzebują pomocy w wypełnieniu formularzy aplikacyjnych lub w wyborze planu, mogą zgłosić się do jednej z 19 jednostek działających w całym stanie, świadczących usługi również w weekendy i w godzinach wieczornych. Punkt taki w swojej okolicy można znaleźć na stronie www.MAhealthconnector.org/navigators.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: MAhealthconnector.org.

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -