niedziela, 24 września, 2023
Strona głównaUSANew JerseyUber zapłacił New Jersey 100 mln dolarów

Uber zapłacił New Jersey 100 mln dolarów

100 mln dolarów – dokładnie tyle firma Uber i jedna z jej spółek zależnych musiały zapłacić stanowi New Jersey. Jest to efekt audytu przeprowadzonego przez stanowy Departament Pracy i Rozwoju Sił Roboczych.

Firma Uber zapłaciła New Jersey100 mln dolarów za błędne kwalifikowanie pracowników jako niezależnych wykonawców. Fot. Archiwum WEM

Zgodnie z ustaleniami instytucji firma zajmująca się przejazdami współdzielonymi nieprawidłowo sklasyfikowała setki tysięcy kierowców, jeżdżących pod jej szyldem – jako niezależnych wykonawców. Wiązało się to z nieprawidłowym naliczaniem składek i podatków.

Pracownikom sklasyfikowanym jako wykonawcy niezależni w świetle obowiązujących przepisów nie przysługuje wiele świadczeń, takich jak np. zasiłek dla bezrobotnych, zasiłek z tytułu tymczasowej niezdolności do pracy i urlop rodzicielski. Klasyfikacja ta przekłada się także na niższe podatki i składki opłacane przez pracodawcę.

Departament Pracy New Jersey ogłosił we wtorek 13 września, że Uber i jego spółka zależna – Raiser LLC – zapłacili 78 milionów dolarów zaległych podatków i 22 miliony dolarów odsetek. Suma ta była jak dotąd najwyższą wypłatą tego typu, jaką wywalczyło New Jersey. Obejmowała uregulowanie kosztów prawie 300,000 kierowców. Departament podkreślił, że błędnie sklasyfikowani pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za zaistniałą sytuację.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -