wtorek, 6 czerwca, 2023
Strona głównaUSAFlorydaNowe podwyżki cen energii?

Nowe podwyżki cen energii?

Firmy energetyczne z Florydy zwróciły się do stanowej Komisji Usług Publicznych (PSC) o zatwierdzenie nowych, dwucyfrowych podwyżek procentowych na swoje usługi dla klientów w 2023 roku.

Podążając za trendem widocznym w całym kraju, dostawcy energetyki na Florydzie chcą podnieść ceny nawet o 15%. Fot. Archiwum WEM

TECO poprosił o podwyżkę od 8% do 12% dla firm i 11% dla gospodarstw domowych. Dla porównania: Duke Energy Florida zwróciło się o podwyżkę na poziomie 15%. W petycji złożonej 2 września firma TECO zapowiedziała PSC, że chociaż w tym roku pobiera 4.1 centa za kilowatogodzinę, spodziewa się, że w przyszłym roku będzie pobierać 4.8 centa za tę samą jednostkę energii. Oznacza to znaczne zmiany na rachunkach odbiorców.

Jeśli PSC wyrazi na nie zgodę, wzrosty cen będą miały miejsce zaledwie kilka miesięcy po tym, jak stan zatwierdził poprzednie podwyżki, przystając na propozycje TECO, Duke Energy Florida i Florida Power & Light. Miały one wówczas przynieść dodatkowe pieniądze od klientów na pokrycie wyższych niż oczekiwano kosztów paliwa.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -