środa, 7 czerwca, 2023
Strona głównaUSANowy JorkNowy Jork miastem milionerów

Nowy Jork miastem milionerów

Gdzie na świecie mieszka największa liczba milionerów i miliarderów? Raport topowej firmy doradztwa inwestycyjnego nie pozostawia wątpliwości. Na pierwszym miejscu zestawienia króluje Nowy Jork – jest najbogatszym miastem na świecie, z największą liczbą rezydujących na terenie metropolii milionerów i miliarderów.

Nowy Jork zajął pierwsze miejsce w globalnym rankingu miast z największą liczbą milionerów wśród swoich mieszkańców. Fot. Wikimedia / Terabass

Wnioski takie jednoznacznie wynikają z opublikowanego we wtorek 12 września raportu londyńskiej firmy Henley & Partners, stworzonego we współpracy z New World Wealth. Henley Global Citizens Report opracowany został na podstawie danych z 30 czerwca. Wynikało z nich, że Nowy Jork jest domem dla 345,600 milionerów, w tym 737 centymilionerów (osób o wartości netto 100 mln dolarów lub więcej) i 59 miliarderów. Gdyby w zestawieniu uwzględnione zostały zamożne rejony, z których mieszkańcy często dojeżdżają do pracy w metropolii – takie jak Greenwich w stanie Connecticut, a także Great Neck i Sands Point na Long Island – populacja nowojorskich miliarderów przekroczyłaby 120.

Drugie miejsce w raporcie przypadło Tokio – z 304,900 milionerami, w tym 263 centymilionerami i 12 miliarderami. W pierwszej piątce znalazły się także kolejno Londyn, San Francisco i Singapur.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -