sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaPolonia w AmeryceTVP Polonia wraca do Ameryki Północnej i Południowej

TVP Polonia wraca do Ameryki Północnej i Południowej

Telewizja Polska S.A. zakończyła sukcesem proces z firmą Spanski Enterprises Inc. prowadzony przed Sądem w Nowym Jorku. Oznacza to, że kanał ten będzie ponownie dostępny zarówno w Ameryce Północnej, jak i Południowej.

Umowa pomiędzy TVP a firmą Spanski Enterprises wygasła 13 grudnia 2019 r. Jeszcze przed tą datą Spanski Enterprises Inc. wystąpił z powództwem przeciwko Telewizji Polskiej S.A. i rozpoczął spór sądowy, w którym dowodził, że ma prawo do jednostronnego wydłużenia czasu trwania umowy uprawniającej do wyłącznej dystrybucji programu TVP Polonia na terenie obu Ameryk na kolejne 10 lat.

Warunki umowy z firmą Spanski Enterprises Inc. zakładały wyłączność tej firmy do dystrybucji TVP Polonia na określonych rynkach oraz dawały jej wiele innych uprawnień, które Telewizja oceniała, jako niekorzystne dla nadawcy publicznego.

Telewizja Polska, broniąc prawa do samodzielnego wyboru sposobu dystrybucji i ewentualnych partnerów, zmuszona była do wstrzymania dystrybucji programu TVP Polonia na terytorium obu Ameryk w ostatniej fazie sporu. Dzięki pomyślnie zakończonemu procesowi program TVP Polonia będzie niebawem ponownie dostępna w Amerykach, szczególnie dla Polonii zamieszkującej Stany Zjednoczone.

ar

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -