sobota, 23 września, 2023
Strona głównaUSANew JerseyTrzy miasta z NJ na liście najlepszych do życia

Trzy miasta z NJ na liście najlepszych do życia

Portal Money.com opublikował swój coroczny ranking, w którym wymienia rejony zasługujące na miano najlepszych do życia. W 2022 roku w pierwszej 50. zestawienia znalazły się 3 miasta z terenu New Jersey. Mowa tu o Jersey City, które zajęło 10. lokatę, Fort Lee z numerem 14. i Morristown z 30.

Miasteczko Morristown zamieszkane przez 20 tys. mieszkańców znalazło się na 30. miejscu listy 50 najlepszych do życia miejscowości w USA. Fot. njtogo

Dlaczego autorzy zestawienia z Money.com wybrali akurat te miejscowości? W przypadku Jersey City zwrócili uwagę na zróżnicowany charakter dzielnic drugiego co do wielkości miasta New Jersey, jego architekturę i różnorodność kulturową – 43% mieszkańców urodziło się poza USA. Nie bez znaczenia pozostały także wybór restauracji, atrakcje rodzinne, dostęp do parków publicznych, a także bliskość Nowego Jorku. Średni dochód w Jersey City wynosi 92,183 dolarów, a wartość przeciętnego domu to 605,831 dolarów.

Z kolei mieszkańcy 20-tysięcznego Morristown mogą cieszy się tętniącym życiem, spacerowym centrum miejscowości, wypełnionym sklepami i restauracjami. Miasto jest domem corocznego festiwalu muzycznego Jazz & Blues, a także jesiennego festiwalu, który co roku odwiedza ponad 60 tys. osób. Niewątpliwą atrakcją Morristown jest Centrum Sztuk Performatywnych Mayo. Przyciąga ono wielkie nazwiska, takie jak Jerry Seinfeld i Chris Isaak. Średni dochód gospodarstwa domowego w Morristown wynosi 114,411 dolarów. Przeciętna cena domu to 649,000 dolarów.

Tytuł najlepszego miejsca do życia w USA przypadł w tym roku Atlancie.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -