niedziela, 29 stycznia, 2023
Strona głównaUSAFlorydaDeSantis pozostaje gubernatorem

DeSantis pozostaje gubernatorem

Przewidywania dotyczące „czerwonej fali” po wyborach, które odbyły się we wtorek 8 listopada, nie sprawdziły się. W wielu rejonach sondaże przedwyborcze nie doszacowały poparcia dla kandydatów Partii Demokratycznej. Wyścig wyborczy był wyjątkowo zacięty i równy m.in. w Georgii, Pensylwanii, Rhode Island i Wirginii.

Zdecydowana wygrana obecnego gubernatora na Florydzie zwiększyła spekulacje odnośnie do jego planów związanych z następnymi wyborami na prezydenta, które będą miały miejsce za 2 lata. Fot. Facebook/RonDeSantisFlorida  

Sytuacja prezentowała się jednak zupełnie inaczej na Florydzie. Ubiegający się o reelekcję gubernator stanu Ron DeSantis, a także pozostali kandydaci GOP, zakończyli wyścig wyborczy z wynikami powyżej oczekiwań. Sondaże przedwyborcze dawały oczywiście republikaninowi znaczną przewagę nad demokratycznym oponentem. Mowa była o dwucyfrowej procentowej przewadze. Ostatecznie Ron DeSantis pokonał swojego przeciwnika Charliego Crista o więcej niż 10%, a pierwsze prognozy dawały szansę nawet na 15% zwycięstwo.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -