czwartek, 6 października, 2022
Strona głównaPoloniaMassachusettsTrwa nabór kandydatek do konkursu Miss Polish MA 2022

Trwa nabór kandydatek do konkursu Miss Polish MA 2022

Po rocznej, spowodowanej pandemią Covid-19, przerwie powoli wracają polonijne imprezy i festiwale. W tym roku odbędą się też wybory najpiękniejszej Polki w Massachusetts. Konkurs Miss Polish MA 2022 zaplanowany jest na sobotę, 14 sierpnia, i odbędzie się w Parku Piłsudskiego w Holyoke, MA.

Konkurs Miss Polish MA odbędzie się 14 sierpnia. Dla miss przewidziane są nagrody pieniężne! Fot. Archiwum WEM

Organizatorami konkursu na poziomie stanowym są Grupa 525 Polskiego Związku Narodowego oraz Kongres Polonii Amerykańskiej Zachodniego Massachusetts. W skład komitetu organizacyjnego wchodzą przedstawiciele obu tych organizacji, natomiast przyjmowaniem zgłoszeń zajmuje się Irena Gadecki, która w rozmowie z „Białym Orłem” zdradza, jak od kulis wyglądają przygotowania do takiego wydarzenia i wyjaśnia, co się w tym roku zmieni w porównaniu do konkursów, które odbywały się wcześniej.

Wcześniejsze konkursy odbywały się pod egidą znaku towarowego Miss Polonia. Obecnie zdecydowaliśmy się na samodzielną organizację konkursu Miss Polish MA 2022. Według posiadanych przez nas informacji w tym roku nie odbędzie się ogólnokrajowy konkurs Miss Polonia, ale myślę, że plany te ulegną zmianie, laureatka naszego konkursu będzie mogła wziąć w nim udział – mówi pani Irena.

Jednak zmiana nazwy to nie koniec zmian. W trakcie konkursu kandydatki jak zwykle zaprezentują się w sukniach wieczorowych i sukienkach koktajlowych, jednak modyfikacji ulegnie część, w której prezentowały się w strojach kąpielowych. – Dla niektórych dziewcząt było to krępujące, dlatego postanowiliśmy dać im dowolność – twierdzi Irena Gadecki, wyjaśniając, że teraz kandydatka, zależnie od swojej woli, będzie mogła przejść po wybiegu w stroju kąpielowym, sportowym albo zaprezentować swój talent, np. wokalny, zagrać na jakimś instrumencie lub pochwalić się inną umiejętnością. Kandydatki nadal będą musiały odpowiedzieć na zadane przez jurorów pytanie, ale pani Irena podkreśla, że konkurs będzie prowadzony równolegle w dwóch językach, w związku z czym znajomość języka polskiego – choć oczywiście mile widziana – nie jest konieczna. – Większość kandydatek to dziewczęta urodzone już tu, w Stanach Zjednoczonych, i czasem, nawet jeśli znają język polski, to konieczność wypowiedzenia się w nim przed publicznością mogłaby być dla nich stresująca. Dlatego mogą odpowiedzieć po angielsku – tłumaczy. – Oczywiście to jest konkurs, rywalizacja, ale zależy nam, żeby wszystkie kandydatki czuły się komfortowo i żeby całemu wydarzeniu towarzyszyła przyjazna atmosfera – dodaje.

Do konkursu mogą się zgłaszać panny w wieku 18-25 lat, legitymujące się polskim pochodzeniem i posiadające prawo stałego pobytu w USA, mieszkające w Massachusetts lub uczęszczające do college’u w tym stanie. Do konkursu mogą się zgłaszać również kandydatki z poprzednich lat, które nie zdobyły głównego tytułu. Jak podkreśla pani Irena, ważna jest nie tylko uroda, ale też osobowość. Zwyciężczyni, oprócz korony i pamiątkowej szarfy, otrzyma nagrody pieniężne i rzeczowe. Tradycyjnie przyznane zostaną też wyróżnienia w takich kategoriach jak: Miss Publiczności, Miss Photo, Miss Osobowości itd. Odbędą się również wybory Junior Miss Polish MA, w których udział wziąć mogą dziewczynki w wieku od 7 do 10 lat. – Mamy już 8 kandydatek! – cieszy się pani Irena.

Wybory miss rozpoczną się o godz. 16:00. Po części konkursowej odbędzie zabawa taneczna, podczas której o muzykę zadba zespół Daniel Band, natomiast smacznych potraw dostarczy Edward Bernat z Bernat’s Deli. Wstęp na zabawę kosztuje $15.

W organizację konkursu wkładamy nie tylko dużo pracy, ale i całe serce. Ale ta chwila, gdy na głowę nowej miss wkładana jest korona, to jest nagroda za ten wysiłek. Ten uśmiech, ta radość wprost z niej promieniująca – bezcenne! Mam wrażenie, że ilekroć miss wkłada na głowę koronę, wierzy w siebie, swoje siły i czuje dumę, że warto było pokonać swoje obawy i wystartować – stwierdziła podczas rozmowy z „Białym Orłem” pani Irena. Jeśli ktoś się jeszcze waha – warto się przemóc i spróbować – przeżyć przygodę, którą można wspominać po latach, a która może też stać się pierwszym krokiem do kariery w modelingu lub aktorstwie.

Joanna Szybiak


Więcej informacji na temat konkursu można uzyskać u Ireny Gadecki pod numerem tel. 413-594-5890 lub e-mailowo: irka523@yahoo.com. Aplikacje przyjmowane są do 7 sierpnia.

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -