sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaUSAAmerykaTrwa loteria wizowa DV-2024

Trwa loteria wizowa DV-2024

5 października rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji loterii wizowej DV-2024. Zgłoszenia udziału w programie wizowym DV-2024 można składać w formie elektronicznej poprzez stronę dvprogram.state.gov do wtorku, 8 listopada 2022 r.

Zgłoszenia udziału w programie wizowym DV-2024 można składać wyłącznie w formie elektronicznej w terminie do 8 listopada 2022 r. Fot. Archiwum WEM

Warto wiedzieć, że wysłanie zgłoszenia do programu DV jest zawsze bezpłatne. Wysłanie więcej niż jednego zgłoszenia oznacza dyskwalifikację uczestnika. Zgłoszenia elektroniczne, które dotarły po czasie, oraz zgłoszenia listowne nie będą przyjmowane.

Nie należy czekać z wypełnieniem zgłoszenia do ostatnich dni okresu rejestracji, kiedy zwiększony napływ zgłoszeń może spowodować opóźnienia w funkcjonowaniu strony internetowej.

Do zgłoszenia należy dołączyć aktualną fotografię z ostatnich 6 miesięcy dla każdego członka rodziny. Nie można wykorzystać fotografii z poprzednich zgłoszeń. Stara, nieaktualna fotografia może być powodem późniejszej odmowy wizy. Wysyłając zgłoszenie należy się upewnić, że wypełnione dane osobowe wszystkich członków rodziny są poprawne i kompletne. Pomyłki w ważnych danych osobowych mogą później być powodem odmowy przyznania wizy. Należy zachować (wydrukować) stronę z unikalnym numerem potwierdzającym złożenie zgłoszenia. Brak tej informacji uniemożliwi dostęp online do systemu, za pośrednictwem którego będą przekazywane informacje o statusie zgłoszenia. Należy również zachować dostęp do adresu email podanego w zgłoszeniu E-DV.

Od 6 maja 2023 r. można będzie sprawdzić status swojego zgłoszenia w systemie Sprawdzenie Statusu Uczestnika (Entrant Status Check) na stronie dvprogram.state.gov.

Więcej informacji oraz instrukcje dla uczestników programu DV-2024 są dostępne na stronie internetowej Departamentu Stanu https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-instructions.html.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -