poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaUSAFlorydaTrzy poprawki do konstytucji

Trzy poprawki do konstytucji

Wybory powszechne tuż tuż. 8 listopada mieszkańcy Florydy odpowiedzą w ich trakcie na pytania wprowadzające trzy poprawki do konstytucji stanowej. Wszystkie propozycje zostaną umieszczone na kartach do głosowania przez ustawodawcę Florydy. Proponowane zmiany muszą zostać przyjęte przez co najmniej 60% głosujących, tylko wtedy będą mogły wejść w życie. Czego dotyczą proponowane poprawki?

Mieszkańcy Florydy ostatecznie zadecydują o trzech proponowanych zmianach do stanowej konstytucji 8 listopada. Fot. Archiwum WEM

Pierwsza z trzech zmian odnosić się ma do przepisów podatkowych od nieruchomości, w których wprowadzono rozwiązania przeciwpowodziowe. Obecnie posiadłości muszą być wyceniane dla celów podatkowych według wartości rynkowej, chyba że konstytucja stanu zezwala na zwolnienie lub wyjątek. Poprawka upoważniłaby organy podatkowe do wprowadzenia ulg w przypadku nieruchomości zabezpieczonych przed powodzią. Przepis miałby wejść w życie 1 stycznia.

Kolejna poprawka dotyczy sposobów, w jakie obywatele mogą wprowadzać poprawki do konstytucji stanowej. Głosujący będą mogli rozwiązać Komisję Rewizyjną Konstytucji. Jest ona obecnie jednym z organów mających wpływ na kształt konstytucji.

Trzecia poprawka dotyczy dodatkowej ulgi podatkowej od nieruchomości dla niektórych pracowników. Upoważniłaby organy podatkowe do zapewnienia dodatkowego zwolnienia 50,000 wartości nieruchomości od podatków dla pracowników zapewniających określone krytyczne usługi publiczne. Zmiana ta miałaby wejść w życie 1 stycznia.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -