czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaUSANowy JorkTimes Square strefą bez broni

Times Square strefą bez broni

Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams podpisał we wtorek 11 października ustawę ustanawiającą Times Square strefą wolną od broni. Co ciekawe, prawo stanowe będące podstawą nowej polityki zostało zakwestionowane w ostatnich tygodniach w sądzie federalnym.

Ustawa, która weszła w życie 11 października, stanowi Times Square i okolice strefą wolną od broni, w tym również w przypadku osób uprawnionych do jej posiadania. Fot. Wikimedia

Jak podkreślił Adams, 56 milionów turystów, którzy mają odwiedzić Nowy Jork jeszcze w tym roku, nie powinno być w strachu, gdy przechodzą przez Times Sqaure – jedno z najbardziej znanych skrzyżowań świata. Burmistrz Nowego Jorku stwierdził także, że nowy przepis nie jest wymierzony w legalnych właścicieli broni. Jego wprowadzenie jest za to przejawem rozsądku i troski o odwiedzających Times Sqaure. Zdanie to podziela również prokurator okręgowy Manhattanu Alvin Bragg, także obecny podczas podpisania nowej ustawy.

W pierwszej połowie października w Syracuse sędzia federalny wydał wyrok odrzucający część nowego prawa stanowego dotyczącego broni, w tym część, która uznawała Times Square za rejon wolny od noszenia broni. Stanowi przedstawiciele planują odwołać się od orzeczenia burmistrza Nowego Jorku.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -