czwartek, 6 października, 2022
Strona głównaUSANowy JorkTrump pozywa Nowy Jork

Trump pozywa Nowy Jork

Firma byłego prezydenta Donalda Trumpa pozwała w poniedziałek, 21 czerwca, miasto Nowy Jork, oskarżając władze miasta o bezprawne rozwiązanie umowy na pole golfowe z Trump Organization w celu ukarania byłego prezydenta po tym, jak jego zwolennicy zaatakowali Kapitol 6 stycznia.

Trump Organization zarządza Trump Golf Links w Ferry Point w dzielnicy Bronx od czasu otwarcia w 2015 roku. Fot. trumpferrypoint.com

Pozew, złożony w Sądzie Najwyższym stanu Nowy Jork na Manhattanie, opiera się na oskarżeniu, że umowa została nieprawidłowo rozwiązana przez administrację burmistrza Nowego Jorku Billa de Blasio. – De Blasio już wcześniej, ze względów czysto politycznych, chciał rozwiązać umowy z Trumpem i tylko szukał pretekstu, którym stały się wydarzenia z 6 stycznia – uzasadnia pozew.

Trump Organization zarządza Trump Golf Links w Ferry Point w dzielnicy Bronx od czasu otwarcia w 2015 roku. Po ataku na Kapitol miasto rozwiązało również kontrakty z Trump Organization na prowadzenie dwóch lodowisk i karuzeli w Central Parku.

WEM

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -