wtorek, 27 lutego, 2024
Strona głównaTurystykaThe New York Times Travel Show

The New York Times Travel Show

W dniach 25-27 stycznia w Javits Center w Nowym Jorku odbyły się targi The New York Times Travel Show – najważniejsze targi turystyczne na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych i jedne z największych w Ameryce Północnej. W wydarzeniu wzięła udział Polska Organizacja Turystyczna, która promowała Polskę wspólnie z partnerami: PLL LOT, Real Poland, GM Travel oraz AMTA.

Polska Organizacja Turystyczna pojawiła się na imprezie z indywidualnym stoiskiem, które było licznie odwiedzane przez potencjalnych turystów, przedstawicieli branży turystycznej oraz mediów. Fot. Archiwum POT

The New York Times Travel Show co roku przyciąga ponad 500 wystawców z ok. 170 krajów oraz ponad 30 tys. gości, w tym turystów, przedstawicieli mediów i branży turystycznej. – Polska Organizacja Turystyczna pojawiła się na imprezie z indywidualnym stoiskiem, które było licznie odwiedzane przez potencjalnych turystów, przedstawicieli branży turystycznej oraz mediów. Pytano m.in. o atrakcje turystyczne i ofertę największych polskich miast, transport, kuchnię, możliwości uprawiania turystyki aktywnej oraz ofertę SPA. Ważnym tematem było też poszukiwanie korzeni – relacjonuje Magdalena Żelazowska, dyrektor POT. Na polskim stoisku pojawiły się też firmy Real Poland, GM Travel oraz American Travel Abroad, które prezentowały swoją ofertę przyjazdową do Polski. Polskie Linie Lotnicze LOT informowały m.in. o nowym połączeniu z Miami do Warszawy, którego otwarcie zaplanowano na czerwiec 2019 r.

W przededniu targów ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Nowym Jorku brał udział w International Media Marketplace – warsztatach dla przedstawicieli amerykańskich i kanadyjskich mediów. W wydarzeniu wzięło udział ponad 400 dziennikarzy, influencerów oraz producentów programów telewizyjnych, którzy mieli okazję zapoznać się z atrakcjami turystycznymi Polski i najciekawszymi wydarzeniami zaplanowanymi na 2019 rok. To doskonała okazja do nawiązania współpracy przy publikacjach poświęconych Polsce – podsumowuje Magdalena Żelazowska.

opr. JLS

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -