sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaTurystykaDwa razy w roku w Polsce można odpocząć o połowę taniej

Dwa razy w roku w Polsce można odpocząć o połowę taniej

Specjalnie przygotowane oferty turystyczne w obniżonych o 50% cenach – brzmi jak marzenie? Dzięki Ministerstwu Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej dwa razy do roku staje się ono rzeczywistością. Akcja „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to inicjatywa, w ramach której każdy turysta może odkrywać piękno Polski w korzystnych cenach.

Zamek Książ w Wałbrzychu

W ciągu dwóch weekendów w roku, zazwyczaj w marcu i w październiku, w całej Polsce można skorzystać ze zniżek do -50% na noclegi w hotelach i pensjonatach, posiłki w restauracjach, zabiegi SPA, wypożyczalnie sprzętu turystycznego, wstępy do muzeów czy teatrów i wiele innych. W akcję włączają się także firmy transportowe, np. PKP Intercity czy Polskie Linie Lotnicze LOT, które oferują zniżki na połączenia krajowe. Najbliższy „Weekend za pół ceny” odbędzie się w dniach 15-17 marca 2019 r. Aktualna lista obiektów i firm oferujących zniżki znajduje się na stronie www.polskazobaczwiecej.pl. Na stronie znajduje się również mapa pokazująca lokalizację obiektów biorących udział w akcji, dzięki czemu łatwiej jest zaplanować podróż.

Głównymi beneficjentami akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” są przede wszystkim polscy turyści, którzy mogą zaplanować wypoczynek w Polsce w korzystnej cenie. To świetna okazja dla rodzin, seniorów, studentów oraz wszystkich, którzy lubią podróżować, ale szukają oszczędności. To także dokonały pretekst, żeby lepiej poznać swój kraj, zejść z utartych ścieżek i odkryć nowe miejsca. Kolejny plus: akcja odbywa się poza sezonem, wczesną wiosną i jesienią, dzięki czemu unikniemy tłumów.

Lista, gdzie można skorzystać ze zniżek do -50%, jest dostępna 2–3 tygodnie przed planowanym weekendem. Liczba ofert jest ograniczona, decyduje pierwszeństwo rezerwacji. Ale nawet, jeśli oferty z najwyższym rabatem zostaną wyprzedane, wciąż można liczyć na inne zniżki i promocje. W każdej edycji akcji bierze udział kilkuset partnerów z branży turystycznej i liczba ta stale rośnie. W marcową edycję akcji włączyło się blisko 900 firm. Dla właścicieli obiektów hotelarskich czy gastronomicznych akcja „Weekend za pół ceny” to sposób, żeby zapełnić miejsca poza szczytem sezonu turystycznego. Akcja przynosi też bardziej długofalowe efekty – zadowoleni klienci często wracają także w sezonie.

Polacy szybko pokochali akcję „Weekend za pół ceny”. W ostatniej, piątej edycji akcji w październiku 2018 r., wzięło udział ponad 165,000 turystów, a z dotychczasowych pięciu edycji skorzystało łącznie ponad pół miliona turystów. Z badań przeprowadzonych na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej wynika, że Polacy chwalą sobie nie tylko niskie ceny. Wielu z nich ceni możliwość spędzania czasu z rodziną, a także uważa, że akcja aktywizuje społeczeństwo – ludzie ruszają się z domu, odkrywają piękno swojego kraju, dzielą się nim z innymi. Wielu uczestników na stałe wpisało akcję do swojego kalendarza i niecierpliwie jej wyczekuje. Zalety akcji dostrzegają także partnerzy, których zdecydowana większość zapowiada udział w kolejnych edycjach. Za najważniejsze uznają: promocję swojej działalności (87 proc.) i dotarcie do nowych klientów (78 proc.). Ponad 80 proc. ankietowanych usługodawców zamierza polecić udział w wydarzeniu innym podmiotom.

Do tej pory akcja była skierowana przede wszystkim do Polaków. Kolejna edycja, która odbędzie się jesienią tego roku, po raz pierwszy obejmie także turystów z zagranicy. Z myślą o nich strona poświęcona akcji www.polskazobaczwiecej.pl zostanie przygotowana w języku angielskim. Warto już teraz wpisać jesienny wyjazd do Polski do kalendarza. W kolejnych wydaniach „Białego Orła” podpowiemy, jakie polskie miasta i regiony najlepiej odwiedzić w tym roku.

Promocja

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -