wtorek, 3 sierpnia, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaTelefon z Białego Domu

Telefon z Białego Domu

Biały Dom. Fot. archiwum WEM

W środę, 3 lutego, doradca prezydenta Joe Bidena do spraw bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan rozmawiał telefonicznie z przedstawicielami Kancelarii Prezydenta RP Krzysztofem Szczerskim i Pawłem Solochem. Rozmowa dotyczyła między innymi współpracy wojskowej i energetyki, a także polityki wobec Rosji oraz Chin.

Według komunikatu Białego Domu, podczas rozmowy z szefem bezpieczeństwa narodowego Pawłem Solochem oraz sekretarzem stanu Krzysztofem Szczerskim Jake Sullivan podziękował za bliską współpracę Polski ze Stanami Zjednoczonymi w kwestiach wojskowych i działaniach na rzecz bezpieczeństwa energetycznego w Europie środkowej. Sullivan podkreślił zainteresowanie administracji Joe Bidena wzmocnieniem dwustronnych relacji z Polską. Rozmówcy wyrazili zainteresowanie współpracą w takich kwestiach jak COVID-19, walka z kryzysem gospodarczym i zmianami klimatu. Dyskusja dotyczyła także wspólnych celów w polityce zagranicznej, w tym Rosji oraz Chin.

Komunikat Białego Domu mówi także o tym, że Joe Biden podkreślił przywiązanie administracji Białego Domu pod rządami Joe Bidena do wspierania demokratycznych instytucji, praworządności oraz praw człowieka.

IAR/Radio Rampa

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -