niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaUSANowy JorkTaksówki będą droższe?

Taksówki będą droższe?

Korzystający z przejazdów słynnymi żółtymi taksówkami w Nowym Jorku już niedługo najprawdopodobniej będą musieli zapłacić więcej za kurs. Miasto szykuje podwyżki, które mogą sięgnąć niemal 23% aktualnej ceny. Będzie to pierwsza zmiana taryf od prawie dekady.

Przejazdy taksówkami mogą niebawem stać się droższe, nawet o 23%. Fot. Archiwum WEM

Stawki za przejazdy nowojorskimi żółtymi i zielonymi taksówkami nie ulegały zmianie od września 2012 roku. Podwyżka była spowodowana wówczas wejściem na rynek Ubera, który radykalnie zmienił branżę przewozową. Rok po pojawieniu się dostawcy usług przewozowych Nowy Jork musiał dostosować się do nowych warunków funkcjonowania miejskich przewoźników. Na sytuację zwróciła uwagę Komisja ds. Taksówek i Limuzyn w złożonej w połowie września propozycji podwyżek.

Koszt przejazdów miałby wzrosnąć dokładnie o 22.9%. TLC szacuje, że proponowana podwyżka zwiększyłaby przychody kierowców o 33% – w oparciu o statystyki przejazdów z 2019 roku, czyli okresu przed pandemią. Koszty kursów miałyby rosnąć stopniowo. Pierwsza podwyżka dotyczyłaby opłaty podstawowej – z 2.50 do 3 dolarów. Zgodnie z propozycją urzędników ustanowiona miałaby zostać również nowa dopłata – w wysokości 5 dolarów – za przejazdy taksówką na lotnisko LaGuardia i z niego.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -