sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAFlorydaFloryda i Teksas kierują migrantów w głąb USA

Floryda i Teksas kierują migrantów w głąb USA

Spór o rządową politykę migracyjną trwa nada. Ostatnim jego przejawem stało się kontrowersyjne działanie gubernatora Teksasu. Greg Abbott podjął kolejny raz decyzję o wysłaniu dwóch autokarów, wypełnionych około setką migrantów, do miejsca zamieszkania wiceprezydent USA Kamali Harris w Waszyngtonie.

Gubernatorzy Florydy i Teksasu kierują imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę, do stanów, gdzie rządzą demokraci popierający luźniejsze przepisy imigracyjne. Fot. Archiwum WEM

Sytuacja miała miejsce w czwartek, 15 września, zaledwie dzień po tym, jak na podobny krok po raz pierwszy zdecydowała się Floryda, kierując migrantów na wyspę Martha’s Vinyard w Massachusetts. Republikański gubernator Teksasu stwierdził, że ruch ten był celowy i miał na celu zaostrzenie polityki imigracyjnej. Oba stany stosują taktykę, w ramach której kierują migrantów w rejony rządzone przez demokratów – bez uprzedzenia lokalnych władz.

Wraz ze wzrostem napięć politycznych wywołanych przez coraz większą liczbę osób przybywających na granicę amerykańsko-meksykańską, stany przygraniczne – jak Teksas czy Arizona – zaczęły kierować tysiące migrantów do miast takich jak Chicago, Nowy Jork i Waszyngton. Oskarżają je przy tym o brak konsekwencji w egzekwowaniu przepisów imigracyjnych. Eksperci prawni twierdzą, że taktyka ta najprawdopodobniej zostanie zakwestionowana przez sąd.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -