poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaUSAConnecticutLamont przed Stefanowskim

Lamont przed Stefanowskim

Ubiegający się o reelekcję gubernator Connecticut Ned Lamont prowadzi w wyścigu wyborczym – wynika z najnowszego sondażu. 10 punktów procentowych przewagi nad republikaninem Bobem Stefanowskim dało demokracie Emerson College Polling. Wyniki przeprowadzonej przez instytucję ankiety zostały opublikowane we wtorek 13 września.

Kandydat polskiego pochodzenia Bob Stefanowski (w środku) ma sporo pracy, jeżeli przed wyborami 8 listopada chce dogonić swojego politycznego rywala. Fot. Facebook/BobStefanowski

Badanie zostało przeprowadzone na grupie 1,000 wyborców dla WTNH i The Hill między 7 a 9 września. Wyniki nie pozostawiają wątpliwości. Sondaż wykazał, że Lamont może cieszyć się poparciem na poziomie 48.5% ankietowanych – w porównaniu 38.4% dla Stefanowskiego. 9% respondentów na dwa miesiące przed wyborami, które mają odbyć się 8 listopada, nadal deklaruje niezdecydowanie. Jedynie 4% badanych opowiedziało się za innymi kandydatami.

Sondaż dostarczył także odpowiedzi na pytanie o zaufanie, jakim cieszą się poszczególni kandydaci. Na pytanie, kto jest bardziej go godny, 56.7% respondentów wskazało Lamonta, a 43.3% Stefanowskiego. Sondaż Emersona pokazuje także niewielką różnicę poparcia w porównaniu z badaniem przeprowadzonym 10 i 11 maja. Lamont prowadził w nim przed Stefanowskim – 51% do 38%. Nie wróży to najlepiej Stefanowskiemu, który stale utrzymuje się w tyle za obecnym gubernatorem stanu.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -