piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaUSANew JerseyTahesha L. Way objęła stanowisko wicegubernatora

Tahesha L. Way objęła stanowisko wicegubernatora

Gubernator Phil Murphy mianował sekretarz stanu Taheshę L. Way na stanowisko trzeciego wicegubernatora New Jersey, obsadzając tym samym wakat po zmarłej w zeszłym miesiącu po długotrwałej chorobie Sheili Oliver.

51-letnia Tahesha L. Way do tej pory pełniła funkcję sekretarza stanu New Jersey. Fot. facebook – nj.gov

Way pełniła do tej pory rolę 34. sekretarza stanu New Jersey. Stanowisko to piastowała od początku rządów Murphy’ego. Przejęcie stanowiska zajmowanego do sierpnia przez Oliver jest jednym z największych osiągnięć w jej karierze.

51-letnia Way pełniła także funkcję sędziego prawa administracyjnego, specjalnego doradcy Zarządu Usług Społecznych hrabstwa Passaic oraz członka Rady ds. Ochrony i Planowania Wody w New Jersey Highlands.

Świeżo upieczona wicegubernator jest absolwentką Brown University, gdzie pełniła funkcję wiceprezesa kolegialnego oddziału NAACP, przewodniczącą oddziału Iota Alpha w Alpha Kappa Alpha Sorority. Uzyskała tytuł doktora prawa na Uniwersytecie Wirginii w Charlottesville, gdzie pracowała jako urzędnik w Virginia Legal Aid Society i United Steelworkers of America.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -