sobota, 24 lutego, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsGubernator Massachusetts chce zakwaterować migrantów na terenie Westfield State University

Gubernator Massachusetts chce zakwaterować migrantów na terenie Westfield State University

Biuro gubernator Maury Healey przekazało 8 września Western Mass News, że nadal trwają rozmowy z Westfield State University na temat ewentualnej możliwości zakwaterowania migrantów na terenie kampusu.

Urzędnicy stanowi w ramach walki z kryzysem migracyjnym chcą zakwaterować imigrantów na terenie kampusu Westfield State University. Fot. WSU

Na początku września gubernator stanu Maura Healey zaangażowała Gwardię Narodową Massachusetts do pomocy schroniskom zmagającym się z kryzysem migracyjnym, wywołanym tysiącami rodzin szukających schronienia w Bay State. Przedstawiciele administracji Healey-Driscoll odwiedzili niedawno Lammers Hall na terenie kampusu Westfield State, aby ustalić, czy miejsce to mogłoby potencjalnie stać się schroniskiem dla osób szukających azylu.

Senator stanowy John Velis przekazał Western Mass News, że wyraził obawy związane z propozycją administracji Healey-Driscoll. Zwrócił uwagę, że problemem tym należy zająć się na Kapitolu. Dodał też, że schroniska dla imigrantów znajdują się też w innych uczelniach, ale nie bezpośrednio na terenie kampusu, tak jak byłoby to w Westfield.

Propozycja zakwaterowania setek migrantów na kampusie Westfield State University na razie pozostaje w zawieszeniu.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -