niedziela, 3 lipca, 2022
Strona głównaUSANew JerseySzybciej trasą Northeast Corridor

Szybciej trasą Northeast Corridor

Jeśli zdarza ci się kursować na trasie Northeast Corridor obsługiwanej przez Amtrak, mamy dla ciebie dobre wiadomości. Popularna trasa doczekała się w końcu tak długo wyczekiwanych przeróbek, które pozwolą niebawem zwiększyć prędkość kursujących na niej pociągów. Zgodnie z zapowiedziami składy Acela będą poruszać się nawet w tempie do 150 mil na godzinę.

Pociągi Acela będą niebawem mogły w New Jersey osiągnąć prędkość nawet do 160 mil na godzinę. Fot. Amtrak

Jak podaje Amtrak, prędkości, z jakimi będą poruszać się pociągi na zmodernizowanej trasie, będą jednymi z najwyższych w Ameryce Północnej. Mają one dorównywać najwyższym osiągom składów w częściach Massachusetts i Rhode Island. Pełna modernizacja infrastruktury kolejowej na trasie ma zostać zakończona jesienią 2023 roku. Oznaczać to będzie, że nowe pociągi Acela Amtrak będą w stanie osiągnąć prędkość 160 mil na godzinę. Pozwoli to w nadchodzących latach znacznie skrócić czasy podróży korytarzem północno-wschodnim.

Ostatnia modernizacja infrastruktury kolejowej została przeprowadzona na 16-milowym odcinku między Nowym Brunszwikiem a Południowym Brunszwikiem. Była ona częścią High-Speed Rail Improvement Program. Realizacja prac była możliwa dzięki inwestycji Departamentu Transportu USA o wartości 450 milionów dolarów.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -