niedziela, 3 lipca, 2022
Strona głównaUSANowy Jork2 miliony dla Ukraińców w NY

2 miliony dla Ukraińców w NY

Ukraińcy uciekający przed wojną i szukający schronienia i pomocy w Nowym Jorku otrzymają wsparcie od miasta. Jak w czwartek 16 czerwca zapowiedział Komisarz Biura ds. Imigrantów przy burmistrzu Nowego Jorku (MOIA), wsparcie finansowe, jakie zostanie przekazane na ten cel, wynieść ma 2 miliony dolarów. Pomoc w rozdysponowaniu funduszy zapewnić ma współpraca instytucji z organizacjami społecznymi. Jej celem jest zapewnienie jak najbardziej efektywnej pomoc potrzebującym Ukraińcom mieszkającym w Nowym Jorku.

Burmistrz Eric Adams ogłosił, że miasto przeznaczy kolejne 2 miliony dolarów na pomoc ukraińskim uchodźcom. Fort. NYC / Office of the Mayor

Wśród usług, jakie uchodźcy z Ukrainy będą mogli uzyskać w ramach przekazanych przez Nowy Jork funduszy, nie brak dostępu do imigracyjnych porad prawnych i opieki zdrowotnej, pomocy w łączeniu rodzin i w zapisach do szkół. Jak zaznaczył Manuel Castro, komisarz biura, program będzie miał na celu w jak największym stopniu odpowiadać na pilne potrzeby społeczności ukraińskiej mieszkającej w metropolii. Podkreślił też znaczenie współpracy instytucji państwowych z lokalnymi społecznościami i grupami aktywistów, wspomagających imigrantów i uchodźców w korzystaniu z legalnych zasobów i usług.

Informacje na temat pomocy i usług oferowanych w ramach finansowania będą dostarczane społeczności za pośrednictwem różnych źródeł, w tym targów pracy i poradni prawnych w zaufanych punktach w całym mieście, a także indywidualnych konsultacji w organizacjach społecznościowych. Więcej na temat pomocy można dowiedzieć się na stronie nyc.gov/ukraineresources lub dzwoniąc na infolinię imigracyjną Nowego Jorku pod numerem 800-354-0365.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -