piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaUSANowy JorkSzpitale w NYC przyjazne dzieciom

Szpitale w NYC przyjazne dzieciom

Sieć NYC Health + Hospitals ogłosiła 8 września, że wszystkie 11 placówek działających w jej ramach zdobyły certyfikat „Przyjazne dla dziecka” („Baby-Friendly”).

Prestiżowe wyróżnienie przyznaje Baby-Friendly USA, organ akredytujący Baby-Friendly Hospital Initiative (BFHI) w USA. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) uruchomiły BFHI w 1991 roku, aby pomóc szpitalom w dostarczaniu rodzicom informacji i umiejętności niezbędnych do pomyślnego rozpoczęcia i kontynuowania karmienia piersią ich dzieci.

Przejście przez procedurę akredytacyjną Baby-Friendly USA (BFUSA) jest dużym wyzwaniem dla każdego obiektu. Po zarejestrowaniu się szpitale muszą spełnić wszystkie wymagania w każdej z czterech faz skomplikowanego procesu, co przeważnie trwa ok. cztery lata. Co 5 lat przeprowadzana jest re-akredytacja, polegająca na upewnieniu się, czy dana placówka nadal spełnia wszelkie wymogi.

Dzięki temu osiągnięciu system opieki zdrowotnej w naszym mieście stał się jednym ze światowych liderów w zapewnianiu najwyższej jakości opieki położniczej, która wspiera optymalne karmienie niemowląt. Wiemy, że istnieją różnice rasowe we wskaźnikach karmienia piersią, a NYC Health + Hospitals zobowiązuje się do wypełnienia tej luki – tak skomentował tę informację burmistrz Nowego Jorku Eric Adams. – Przyszli rodzice szukający szpitala lub ośrodka położniczego powinni rozważyć nasze szpitale publiczne, ponieważ te placówki są przygotowane, aby pomóc całej rodzinie i jej nowemu członkowi jak najlepiej zacząć wspólne życie – dodał.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -