czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAConnecticutSzczepionki bez zgody rodziców?

Szczepionki bez zgody rodziców?

Ustawa, która umożliwiłaby dzieciom w wieku 12 lat i starszym otrzymywanie szczepionek bez zgody rodziców, została przedstawiona w legislaturze stanu Connecticut we wtorek 17 stycznia. Projekt zaproponowany przez demokratę Kevina Ryana zmieniłby ogólny statut Connecticut i pozwoliłby już 12-latkom otrzymać szczepionkę bez zgody rodzica lub opiekuna. Projekt ustawy został od razu odesłany do Joint Committee on Public Health.

Nowa kontrowersyjna ustawa pozwoliłaby dzieciom w Connecticut od 12. roku życia przyjmować szczepionki bez zgody rodzica bądź opiekuna. Fot. Archiwum WEM

Wg prawa obecnie obowiązującego w Connecticut, dziecko w wieku poniżej 18 lat potrzebuje ustnej lub pisemnej zgody rodzica lub opiekuna na otrzymanie ogólnej opieki medycznej, w tym szczepionek. Waszyngton DC uchwalił podobne prawo już w 2021 roku. Zezwalało ono dziecku w wieku co najmniej 11 lat na otrzymanie szczepionki bez zgody rodzica lub opiekuna. Inne stany także posiadają podobne przepisy, choć w różny sposób określające granicę wieku.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -