czwartek, 6 października, 2022
Strona głównaPoloniaConnecticutSusan Bysiewicz Honorowym Marszałkiem Parady Pułaskiego

Susan Bysiewicz Honorowym Marszałkiem Parady Pułaskiego

Nowo zaprzysiężona zastępca gubernatora stanu Connecticut (Lieutenant Governor) Susan Bysiewicz weźmie udział w tegorocznej Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku jako jej Honorowy Marszałek. Towarzyszyć będzie Darkowi Barcikowskiemu, który jako pierwszy Wielki Marszałek z Connecticut poprowadzi paradę nowojorską 5. Aleją w niedzielę, 6 października.

Susan Bysiewicz 9 stycznia została zaprzysiężona jako 89. zastępca gubernatora stanu. Fot. Archiwum Susan Bysiewicz

Susan Bysiewicz, której dziadkowie pochodzili z Polski, swoją polityczną karierę rozpoczęła w 1992 roku jako reprezentant 100. dystryktu stanu Connecticut. Po 6 latach w stanowej legislaturze Susan Bysiewicz pełniła funkcje sekretarza stanu – do 2011 roku. 9 stycznia br. została zaprzysiężona jako 89. zastępca gubernatora stanu.

To będzie dla mnie wielki zaszczyt reprezentować Connecticut, który jest domem dla tysięcy Polaków, oraz celebrować moje własne dziedzictwo w październiku na 5. Alei – mówi Susan Bysiewicz.

To dla nas ogromne wyróżnienie, że osoba zajmująca drugie najwyższe stanowisko w naszym stanie będzie z nami maszerować w paradzie – skomentował powierzenie Bysiewicz funkcji honorowego marszałka Barcikowski, który jako cel wyznaczył sobie większe zaangażowanie polityków w tegoroczną paradę oraz wzbudzenie większego zainteresowania wydarzeniem wśród amerykańskich mediów, co mu się już udaje – informacja o tym, że zastępca gubernatora Connecticut będzie honorowym marszałkiem 82. Parady Pułaskiego ukazała się w Hartford Courant, największym dzienniku w Connecticut, oraz w telewizyjnym dzienniku News 8. Również gazeta New Britain Herald wydrukowała obszerny artykuł o tegorocznej paradzie, kładąc szczególny nacisk na udział w niej reprezentacji Connecticut.

WEM

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -