czwartek, 6 października, 2022
Strona głównaPoloniaFlorydaKongres 60 Milionów w Miami

Kongres 60 Milionów w Miami

Przed nami czwarta edycja Kongresu 60 Milionów, jednego z największych spotkań biznesowych, zorganizowana z myślą o polskich przedsiębiorcach realizujących swoje działania poza granicami kraju.

W kongresie w 2018 roku w podrzeszowskiej Jasionce na Podkarpaciu udział wzięli Polonusi z całego świata, dziennikarze, biznesmeni, a także przedstawiciele władz rządowych i samorządowych. Fot. Archiwum WEM

Już w pierwszych dniach lutego (7-10 lutego) w Miami wspólnie z gośćmi specjalnymi Kongresu wyznaczone zostaną nowe kierunki rozwoju polskiej marki na mapie świata. Ta edycja kusi swoim programem, w którym obok licznych merytorycznych spotkań z ekspertami znalazły się również atrakcyjne wydarzenia towarzyszące. Wśród nich m.in.: profesjonalny turniej oraz akademia golfa 60 MLN CUP na terenie Normandy Shores Golf Club, powitalny welcome-drink przygotowany przez South Florida Hispanic Chamber of Commerce czy też wycieczka po nieruchomościach w Miami, która będzie szansą na zakup mieszkania lub inspiracją dla nowych inwestycji.

Dodatkowo na uczestników czekać będzie wyjątkowy bankiet na ogromnym polskim masztowcu „Dar Młodzieży”, który w ramach Rejsu Niepodległości będzie gościł uczestników na swoim pokładzie. Uczestnicy będą mieli też szansę wzięcia udziału w ekskluzywnym Balu Polonaise organizowanym już od 47 lat przez Amerykański Instytut Kultury Polskiej w Miami.

W wydarzeniu weźmie udział wielu prominentnych przedsiębiorców, aktywistów, przedstawicieli świata kultury i polityki. Swój udział potwierdzili m.in. senator RP Anna Maria Anders, prezes Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej Bogdan Chmielewski oraz minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Grabarczyk. Obecni będą również ambasador RP w Stanach Zjednoczonych Piotr Wilczek oraz konsulowie Maciej Golubiewski, Darek Barcikowski, Piotr Janicki i Robert Jaskowiak. Nie zabraknie prezesa Fracht FWO Polska Andrzeja Bułki, prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Roberta Andrzejczyka i przedstawicieli świata kultury: Coleen Paderewski (potomek Jana Ignacego Paderewskiego) i reżysera Ireneusza Dobrowolskiego, który wraz z Leonardo DiCaprio wyprodukował głośny film dla Netflixa o polskim rzeźbiarzu Władysławie Szukalskim.

Kongres 60 Milionów to wydarzenie, które poprzez wzmacnianie więzi polonijnych buduje międzynarodowe relacje biznesowe, kulturowe i polityczne korespondujące z trendami XXI wieku. Poprzednie edycje w Miami, Rzeszowie i Buffalo udowodniły, że istnieje ogromny potencjał wśród grona polonijnego oraz potrzeba wspierania współpracy na wielu poziomach. Dlatego inicjatywa Kongresu 60 Milionów ma na celu integrację tych środowisk i promocję współpracy między Polakami mieszkającymi za granicą z tymi w kraju. W roku 2019 Kongres odbędzie się kolejno w Miami, Londynie, Berlinie, Buffalo, Rzeszowie i Nowym Jorku. Współorganizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Wspólnota Polska oraz firma Gram-X Promotions. Wydarzenie objęli patronatem m.in. PAIH, KIG, POT, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.60mln.pl.


Rejestracja: https://60mln_miami2019.eventbrite.com

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -