wtorek, 21 września, 2021
Strona głównaPoloniaNowy JorkStudenckie spotkanie w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku

Studenckie spotkanie w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku

5 kwietnia 2019 roku w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku odbyło się spotkanie networkingowe dla studentów i absolwentów szkół wyższych o polskich korzeniach z metropolii nowojorskiej. Współorganizatorami były Centrala Polskich Szkół Dokształcających, Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa oraz Fundacja Kościuszkowska.

W spotkaniu wzięło udział ok. 50 studentów i uczniów. Fot. PAI/Jakub Staniewski

Organizatorzy główny nacisk położyli na zachęcenie młodzieży do działalności na rzecz Polski, budowania relacji polsko-amerykańskich oraz podtrzymywanie więzi i świadomości polskiej wśród studentów, którzy często i szybko się amerykanizują.

Spotkanie, w którym udział wzięło około 50 studentów i uczniów, rozpoczęło się panelem zatytułowanym „Planowanie kariery – jak uzyskać stypendium w USA?”. Następny panel składał się z profesjonalistów z różnych dziedzin, takich jak finanse, badania naukowe, bankowość, dziennikarstwo i architektura. Tematem panelu była „Wymiana doświadczeń – jak odnieść sukces w swojej dziedzinie?”.

Trzecią dyskusję panelową prowadził Jakub Jan Staniewski wraz ze stypendystami Fundacji Kościuszkowskiej. Podczas dyskusji towarzyszyli mu: studentka Columbia University Sandra Grzybowska, student NYU School of Law, absolwent Oxford University i Georgetown University, Łukasz Świderski oraz student NJIT Robert Argasiński. W trakcie panelu studenci wymieniali się swoimi doświadczeniami oraz udzielali porad młodszym uczniom.

Podczas spotkania prezes Centrali Polskich Szkół Dokształcających dr Dorota Andraka wraz z Jakubem Staniewskim ogłosili początek działalności w ramach wolontariatu J. Staniewskiego w tejże organizacji jako przewodniczącego nowo utworzonej Komisji ds. Młodzieży. – Wyrażam nadzieję na sprawną współpracę z zarządem Centrali oraz organizacjami polonijnymi a przede wszystkim z młodzieżą – powiedział Staniewski.

Żródło: PAI / Jakub Jan Staniewski / Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -