niedziela, 26 września, 2021
Strona głównaPoloniaNowy JorkZespół Dżem zagrał w Nowym Jorku

Zespół Dżem zagrał w Nowym Jorku

W piątek, 12 kwietnia, w Melrose Ballroom na Queensie wystąpiła legenda polskiego blues-rocka – zespół Dżem. Koncert kultowej formacji zgromadził ponadtysięczną publiczność.

Zespół Dżem obchodzi obecnie jubileusz 40-lecia istnienia. Wielki koncert z tej okazji odbył się 30 marca w katowickim Spodku i właściwie już chwilę później muzycy ruszyli za ocean, aby również i z Polonią celebrować 40. urodziny.

W trakcie blisko trzygodzinnego koncertu Dżem zagrał najbardziej znane utwory ze swojej 40-letniej historii. Zabrzmiały między innymi kawałki; „Wehikuł Czasu”, „Sen o Victorii”, „Do kołyski”, czy też „List do M”. Większość z nich publiczność wyśpiewała wspólnie z wokalistą kapeli – Maciejem Balcarem. Na koniec nie obyło się bez bisów, a fani kilkakrotnie przywoływali członków formacji na scenę. Na deser zebrani usłyszeli więc kolejne wielkie przeboje formacji, takie jak „Naiwne pytania”, Czerwony jak cegła” i nieśmiertelną „Whisky”.

W Nowym Jorku zespół Dżem wystąpił w składzie: Maciej Balcar (śpiew), Benedykt „Beno” Otręba (bas), Jerzy Styczyński (gitara), Adam Otręba (gitara), Janusz Borzucki (piano), Jerzy Piotrowski (perkusja).

Dzień później, w sobotę, zespół Dżem zagrał w Chicago. Organizatorem amerykańskiej trasy zespołu był Zygmunt Rygiel i Polski FM.

Tekst i zdjęcia: Marcin Żurawicz

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -