piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaUSAConnecticutStanowe uczelnie umorzą długi studentów

Stanowe uczelnie umorzą długi studentów

Stanowe uczelnie, w tym zarówno college jak i uniwersytety, przeznaczyły 17 milionów dolarów na umorzenie zadłużenia uczniów wobec poszczególnych szkół, które tworzą stanowy system nauczania wyższego. Umorzone zostaną zaległe czesne oraz inne nieuregulowane opłaty za letnie i jesienne semestry 2020 roku oraz wiosenny semestr 2021. Uczniowie, którzy nie byli w stanie kontynuować studiów ze względu na nieuregulowane czesne, będą mogli powrócić do sal wykładowych.

Z programu umorzenia powstałych w czasie pandemii długów wobec stanowych uczelni skorzysta ponad 18,000 osób. Fot. CCSU.edu

Szacuje się, że kwota 17 milionów dolarów, przyznana przez federalny fundusz Education Emergency Relief Fund, pozwoli wymazać zadłużenie z kont ponad 18,000 uczniów bez względu na to, czy uczęszczają oni nadal do jednej ze stanowych uczelni, czy nie. Umorzenie długów nie wiąże się z żadnymi warunkami, a studenci bądź byli studenci z nieuregulowanymi opłatami za czesne powinni spodziewać się, że wszelkie zaległe kwoty za kwalifikujące się semestry zostaną niebawem usunięte.

WEM

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -