niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsStan Massachusetts wszedł w fazę 4 odmrażania gospodarki

Stan Massachusetts wszedł w fazę 4 odmrażania gospodarki

W Massachusetts już prawie milion osób jest uważanych za w pełni zaszczepione przeciwko koronawirusowi. W związku z dynamicznie postępującą do przodu akcją szczepień stan wkroczył w pierwszy etap fazy 4 odmrażania gospodarki.

Coraz więcej biznesów w Massachusetts może wznowić działalność. Fot. Archiwum WEM

Oznacza to, że działalność mogą wznowić stadiony i areny sportowe, a wydarzenia sportowe mogą odbywać się znów z udziałem publiczności (12% pojemności obiektu). Ponadto od 22 marca zwiększyły się limity dozwolonej ilości osób uczestniczących w różnego rodzaju zgromadzeniach. Limity podniesiono do 100 osób mogących przebywać jednocześnie w pomieszczeniach i do 150 osób na zewnątrz. Spotkania na świeżym powietrzu w prywatnych rezydencjach i na prywatnych podwórkach pozostają na poziomie maksymalnie 25 osób, a spotkania w pomieszczeniach pozostają ograniczone do 10 osób.

Urzędnicy stanowi oraz eksperci ds. zdrowia nadal jednak podkreślają, że walka z pandemią nie jest jeszcze zakończona i wciąż najlepszym sposobem na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa jest zachowywanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, takich jak dystans społeczny, noszenie maseczek oraz częste mycie rąk, a także zaszczepienie się przeciwko COVID-19, gdy tylko będzie taka możliwość.

JLS

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -