środa, 22 marca, 2023
Strona głównaWiadomościPolska„Spadki zakażeń zgodne z prognozą”

„Spadki zakażeń zgodne z prognozą”

Spadki zakażeń są zgodne z prognozą ICM UW, przygotowaną przy założeniu wprowadzenia zasad bezpieczeństwa – poinformował w niedzielę szef Centrum Analiz Strategicznych, podsekretarz stanu w KPRM Norbert Maliszewski. Według tych prognoz, gdyby nie restrykcje, zmarłoby 50 tys. osób więcej – dodał.

Lublin, 14.04.2021. Koronawirus w Polsce. Praca medyków z tzw. czerwonej strefy oddziału ratunkowego Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie, 14 bm. gdzie trafiają pacjenci z podejrzeniem zakażenia Covid-19. (ran) PAP/Jacek Szydłowski

Ministerstwo Zdrowia podało w niedzielę, że zakażenie koronawirusem potwierdzono u 12 tys. 153 kolejnych osób; zmarło 207 chorych z COVID-19. Od początku epidemii badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 2 mln 688 tys. 025 osób, z których 62 tys. 32 zmarły.

To, jak rozwijać się może epidemia COVID-19 w Polsce, prognozuje Model Epidemiologiczny przygotowywany przez Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego. Na stronie https://covid-19.icm.edu.pl/ dostępne są m.in. wyniki symulacji modelu epidemiologicznego, który opisuje rozwój epidemii COVID-19 w Polsce i umożliwia przewidywanie potencjalnych ścieżek dalszego jej rozwoju, jak też badanie różnych scenariuszy i efektów kolejnych restrykcji. (PAP)

Aneta Oksiuta
aop/ amac/

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -