poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaSondaż wPolitycepl: Hołownia zastąpi PO?

Sondaż wPolitycepl: Hołownia zastąpi PO?

Mniej więcej tyle samo respondentów uważa, że Polska 2050 Szymona Hołowni zastąpi Platformę Obywatelską na scenie politycznej, ile jest przeciwnego zdania – wynika z badania pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

Warszawa, 15.04.2021. Założyciel Stowarzyszenia Polska 2050 Szymon Hołownia (C) podczas briefingu prasowego w Sejmie w Warszawie, 15 bm. Przedstawiciele koła parlamentarnego P2050 odnieśli się do wyroku TK w sprawie RPO. (wo/awol) PAP/Wojciech Olkuśnik

Portal wPolityce.pl przypomina, że w niedawnym ostatnim badaniu pracowni Social Changes na ugrupowanie Hołowni chciało głosować 24 proc. badanych, a na partię Borysa Budki 18 proc.

„W najnowszym badaniu na zlecenie portalu wPolityce.pl pracownia Social Changes zapytała Polaków: Jak Pani/Panu się wydaje – czy partia Szymona Hołowni Polska 2050 zastąpi na trwałe Platformę Obywatelską w roli kluczowej siły politycznej w Polsce?” – informuje wPolityce.pl

Na tak zadane pytanie twierdząco odpowiedziało 32 proc. Przeciwnego zdania było 34 proc. badanych – zaznacza portal.

„Najbardziej wierzą w swoją partię wyborcy Hołowni – 69 proc. z nich wierzy, że Polska 2050 stanie się główną siła opozycyjną” – pisze wPolityce.pl. Wyborcy Koalicji Obywatelskiej w większości (60 proc.) sądzą, że ich partia obroni swoją pozycję. Wyborcy Zjednoczonej Prawicy są podzieleni.

„W sumie można uznać, że mecz jeszcze nie został rozstrzygnięty, choć to Platforma Obywatelska nerwowo zerka na zegar” – komentuje portal.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1069 osób w dniach od 9 do 12 kwietnia 2021 roku. (PAP)

pś/ wj/

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -