wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsSpada liczba śmiertelnych przedawkowań

Spada liczba śmiertelnych przedawkowań

Tempo kryzysu opioidowego w Massachusetts zwalnia? Niewykluczone. Wynika tak z najnowszych wstępnych danych stanowego Departamentu Zdrowia Publicznego. Agencja oszacowała spadek liczby zgonów spowodowanych przedawkowaniami. Do września 2022 roku wyniósł on o 1.5% mniej w porównaniu z pierwszymi dziewięcioma miesiącami 2021 roku.

Liczba śmiertelnych przedawkowań narkotyków w Massachusetts spadła o 1.5%. Rok wcześniej wzrosła o prawie 10%. Fot. Archiwum WEM

W ubiegłym roku aż 2,301 mieszkańców Massachusetts zmarło w wyniku przedawkowania narkotyków, co stanowiło wzrost o 9.4% w porównaniu z danymi z 2020 roku. Urzędnicy stanowi z zadowoleniem przyjęli spadek, nawet jeśli jest on niewielki.

Chociaż wzrost liczby przypadków przedawkowań w Massachusetts nie był tak dramatyczny jak w innych rejonach USA, nadal budził obawy, co doprowadziło do podjęcia działań przez stanowe władze.

Od marca 2020 roku administracja Charliego Bakera rozdysponowała 210,000 zestawów naloksonu, które służą odwracaniu skutków przedawkowania. Obecny budżet Massachusetts przeznaczony na programy edukacyjne, leczenie uzależnień i wspomaganie leczenia opiewa na ponad 597 milionów dolarów.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -