piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaUSANew JerseySzczepienia zamiast maseczek

Szczepienia zamiast maseczek

Liczba nowych przypadków Covid-19 rośnie, podobnie sytuacja wygląda także w przypadku grypy. W reakcji na pogarszające się statystyki gubernator New Jersey Phil Murphy postanowił zaapelować do mieszkańców stanu o przyjmowanie szczepień.

Gubernator New Jersey nakłania mieszkańców stanu do szczepienia się jako alternatywy do przywrócenia nakazu noszenia maseczek. Fot. Archiwum WEM

Jak się okazuje, w połowie grudnia na terenie stanu odnotowano 950 przypadków grypy – w zeszłym roku w analogicznym okresie było to 176. Różnica jest ogromna. Wskazują na nią także specjaliści-epidemiolodzy. Pomóc w rozwiązaniu problemu mógłby ogólnostanowy nakaz noszenia maseczek, jednak gubernator Phil Murphy nie widzi na razie konieczności podejmowania tego typu działań. Na konferencji prasowej w poniedziałek 12 grudnia namawiał za to mieszkańców do szczepienia.

Obowiązek noszenia maseczek w New Jersey przestał obowiązywać w marcu 2022 roku. W tym czasie stan odnotowywał średnio 72 hospitalizacje z powodu Covid-19 dziennie. W połowie grudnia było ich ok. 180.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -