wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaPromocjaSilicosis – groźna choroba płuc pracowników budowlanych

Silicosis – groźna choroba płuc pracowników budowlanych

Niektórzy ludzie z racji wykonywanego zawodu są szczególnie narażeni na groźne choroby zawodowe. Jeżeli pracowałeś przy rozbiórkach budynków i drążeniu tuneli – KONIECZNIE PRZECZYTAJ!

Silicosis jest chorobą płuc wywołaną przez wdychanie powietrza zawierającego pył krzemionkowy. Fot. Archiwum WEM

SILICOSIS, czyli KRZEMICA – pewnie wielu z Was nic ta nazwa nie mówi, znają ją jednak ludzie pracujący przy rozbiórkach budynków, drążeniu tuneli, pracownicy firm budowlanych czy kamieniarskich. Silicosis jest chorobą płuc wywołaną przez wdychanie powietrza zawierającego pył krzemionkowy. Lista zawodów, których pracownicy są narażeni na krzemicę, jest długa, ponieważ każda praca w warunkach zapylenia pyłem krzemionkowym, bez odpowiedniego zabezpieczenia, powoduje zagrożenie dla zdrowia. W Nowym Jorku wielu Polaków pracujących w firmach budowlanych przy wznoszeniu i rozbiórkach budynków, drążących tunele, wykonujących prace związane z wierceniem, kruszeniem i obróbką kamieni czy piaskowaniem cierpi z powodu problemów z oddychaniem. Pamiętając, że nawet krótkie narażenie na działanie pyłu krzemionkowego powoduje jego osadzanie się w płucach, powinni oni zwracać szczególną uwagę na stosowane zabezpieczenia. Maska ochronna bywa niewystarczającą formą zabezpieczenia przed działaniem tej szkodliwej substancji.

Pracownicy powinni być wyposażeni w respiratory chroniące ich drogi oddechowe. Praca w warunkach zapylenia pyłem krzemionkowym może powodować duszności, kaszel, zwłóknienie płuc, guzki i blizny na płucach, a w rezultacie ich twardnienie i znaczące zmniejszenie zdolności oddychania. Skutki narażenia na działanie tej szkodliwej substancji mogą być bardzo poważne, a czasem nawet śmiertelne. Najważniejsze jest jednak szybkie rozpoznanie choroby i podjęcie leczenia. Lekarz prowadzący, który stwierdzi związek choroby z wykonywaną pracą, powinien jak najszybciej powiadomić o tym chorego. Bowiem ma on ściśle określony prawem czas na zgłoszenie roszczenia o odszkodowanie. W przypadku pracowników miejskich na zgłoszenie roszczenia prawo daje maksymalnie tylko 1 rok i 90 dni od dnia wystąpienia pierwszych objawów. Jest to bardzo krótki czas. Często chorzy bagatelizują objawy, a lekarz zbyt późno identyfikuje związek choroby z wykonywaną przez chorego pracą. Jeżeli chory zbyt późno zgłosi do miasta swoje roszczenie o odszkodowanie, może bezpowrotnie utracić prawo do jego dochodzenia.

Trwające w NY nieustannie prace budowlane, konstrukcyjne czy rozbiórkowe powodują, że liczba narażonych pracowników stale jest bardzo duża. Niestety nie wszyscy posiadają odpowiednie zabezpieczenie chroniące przed działaniem szkodliwych substancji, a pracodawcy zaniżają wyniki pomiarów stężeń zapylenia miejsca pracy pracowników. Ze względu na konieczność szybkiego działania i często dochodzenia praw poszkodowanego pracownika przed sądem wskazane jest jak najszybsze współdziałanie z doświadczonym adwokatem. Mecenas Andrzej Kamiński od lat reprezentuje poszkodowanych cierpiących na choroby zawodowe. Każdą sprawę traktuje indywidualnie, dba o odpowiednie przygotowanie roszczenia, zgromadzenie dowodów i walczy przed sądem o należne poszkodowanemu odszkodowanie.

Jeżeli cierpisz na duszności i kaszel, dodatkowo towarzyszy temu gorączka i pracujesz w warunkach narażenia na działanie pyłu krzemionkowego, zgłoś się jak najszybciej do lekarza i przyjdź do naszego biura. Przygotujemy i zgłosimy Twoje roszczenie o odszkodowanie i będziemy dochodzić należnych Tobie praw przed sądem. Być może konieczne będzie powołanie ekspertów i świadków, zadbamy o ich powołanie i będziemy walczyć, abyś otrzymał należne Tobie i Twojej rodzinie odszkodowanie. Pamiętaj o upływającym czasie na zgłoszenie roszczenia. To może być kluczowe w Twojej sprawie. Zapraszamy do naszego biura. Rozpoznamy Twoją sprawę i zadbamy o Twoje prawa. Jeżeli nie masz jeszcze lekarza, pomożemy znaleźć specjalistę, który zadba o Twoje właściwe leczenie. Nie zwlekaj! Krzemica jest chorobą nieuleczalną i często śmiertelną, dlatego nie wolno jej lekceważyć. Poszkodowanym pracownikom potrzebne jest leczenie i opieka, a ich rodzinom środki na utrzymanie, kiedy chory nie będzie mógł już pracować. Pamiętajcie: zdrowie jest sprawą najważniejszą. Jeżeli masz niepokojące objawy, zgłoś się do nas, może Ci się należeć odszkodowanie. Pomoże ono Tobie i Twojej rodzinie, kiedy nieuchronnie choroba pozbawi Cię możliwości dalszej pracy zawodowej.

Zapraszamy na bezpłatną konsultację do kancelarii adwokata Andrzeja Kamińskiego, który w sprawach dotyczących chorób zawodowych i wypadków w pracy reprezentował tysiące poszkodowanych klientów. Na co dzień w wielu sprawach współpracuje ze znaną kancelarią Gregory J. Cannata & Associates. Nasze biuro znajduje się na 79 Greenpoint Avenue, Brooklyn, NY 11222, tel. 718-389-0450. Czekamy na Ciebie!

Andrzej Kamiński, ESQ.


SILICOSIS – KRZEMICA

Silicosis jest chorobą płuc wywołaną przez wdychanie powietrza zawierającego pył krzemionkowy. Lista zawodów, których pracownicy są narażeni na krzemicę, jest długa. W zależności od stopnia zapylenia i czasu narażenia na działanie tej szkodliwej substancji skutki mogą być bardzo poważne, a czasem nawet śmiertelne.

Pracowałeś w firmach budowlanych przy wznoszeniu i rozbiórkach budynków, przy drążeniu tuneli, pracach związanych z wierceniem, kruszeniem i obróbką kamieni?

  • Masz problemy z oddychaniem? Nie zwlekaj!
  • Jak tylko pojawią się pierwsze objawy przyjdź na bezpłatną konsultację do mec. Andrzeja Kamińskiego. Może Ci się należeć odszkodowanie!
  • Czas na zgłoszenie roszczenia do miasta jest krótki!

W PRZYPADKU PYTAŃ PROSZĘ O KONTAKT:
KAMINSKI LAW FIRM
79 Greenpoint Avenue
Brooklyn, NY 11222
tel. 718-389-0450
www.kaminskilawfirm.com

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -