wtorek, 28 września, 2021
Strona głównaPoloniaMassachusettsSerce Franusia mogą uratować tylko lekarze z Bostonu!

Serce Franusia mogą uratować tylko lekarze z Bostonu!

Na początku tego roku w Bostonie przebywał niespełna 2-letni Jaś Nepelski, cierpiący na poważną wadę serca. Chłopiec przeszedł operację w Boston Children’s Hospital i wrócił do Polski, gdzie przechodzi rekonwalescencję. W pomoc rodzinie podczas pobytu w Stanach włączyła się polska parafia Matki Bożej Częstochowskiej, lokalna Polonia oraz redakcja „Białego Orła”. Teraz pomocy potrzebuje kolejne dziecko z Polski…

Franuś cierpi na poważną, wrodzoną wadę serca. Pomóc chłopcu mogą jedynie lekarze w Bostonie. Fot. pomagam.pl

Franek ma tylko trzy lata, a już przeszedł wiele zabiegów. Diagnoza: krytyczna stenoza aortalna została postawiona już gdy chłopiec przebywał w łonie matki, również pierwszą operację Franuś przeszedł jeszcze zanim się urodził. Szansą na uratowanie jego serduszka jest leczenie w Stanach Zjednoczonych. Kardiochirurdzy z Boston Children’s Hospital jako jedyni na świecie są w stanie usunąć fibroelastozę, co w efekcie doprowadzi do prawidłowej pracy lewej komory.

Konsultacje w szpitalu w Bostonie zaplanowane są na 10 września. Rodzice chłopca zwracają się do lokalnej Polonii z prośbą o pomoc w zakwaterowaniu. Osoby, które chciałyby w jakiś sposób pomóc, proszone są o kontakt bezpośrednio z tatą Franka – Przemysławem Szkudlarkiem, pisząc na e-mail: redgsm.poznan@gmail.com.

WEM


Zbiórkę funduszy na pokrycie kosztów leczenia chłopca można wesprzeć tutaj: https://pomagam.pl/knkzulvo.

spot_img

1 KOMENTARZ

  1. Dzień dobry
    Jestem ojcem Franka. Termin wyjazdu byliśmy zmuszeni przełóżć na październik z uwagi na problemu formalne. Aktualny termin to 12 październik. W związku z tym chciałbym prosić o pomoc/radę… Koszt hotelu jest bardzo wysoki więc chciałbym poszukać możliwości wynajmu mieszkania. Proszę o podpowiedź gdzie szukać takich mieszkań, na jakich portalach? A może ktoś z Poloni posiada mieszkanie na wynajem dla mojej rodziny. Oczywiście odpłatnie.

    Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie rady, jestem zagubiony w tej całej sytuacji więc każdy podpowiedź jest na wagę złota.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Poprzedni artykułAlicja Deli zaprasza!
Następny artykułDokończone dzieło

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -