wtorek, 28 września, 2021

Alicja Deli zaprasza!

Już we wrześniu w Enfield, CT otwarcie nowego polskiego sklepu.

Już niebawem w Enfield na granicy Connecticut i zachodniego Massachusetts powstaną nowe polskie delikatesy. Fot. Archiwum WEM
 

Sprowadzane z Polski słodycze, przyprawy i inne artykuły spożywcze, polskie wędliny, kiełbasy, sery – te produkty cieszą się wielką popularnością nie tylko wśród Polaków mieszkających w Stanach, ale są też doceniane przez Amerykanów. Są zdrowsze – mniej przetworzone i zawierające mniej sztucznych dodatków niż typowo amerykańskie produkty, ale ich największym walorem jest niewątpliwie smak. A po smaczne rzeczy klienci są w stanie pokonać duże odległości. Jednak dla osób mieszkających w Enfield, CT i w okolicach mamy dobrą wiadomość – już wkrótce powstanie tu nowy, polski sklep, w którym – zgodnie z zapowiedzią właścicieli – będzie można kupić produkty polskie „od A do Z”! Więcej o Alicja Deli – bo tak będzie się nazywał market – opowiada jego właściciel, Marek Guściora.

Przyjechałem do Ameryki 15 lat temu i przez ten czas pracowałem w branży budowlanej. Wcześniej mieszkaliśmy z żoną w Massachusetts, ale przeprowadziliśmy się jakiś czas temu do Enfield w Connecticut. Niestety, nie ma tu żadnego polskiego sklepu, więc żona wciąż jeździła na zakupy do Massachusetts. Niektórzy jeżdżą do polskich sklepów aż do New Britain… Dlatego, gdy w pewnym momencie miałem już dość dotychczasowej pracy i stwierdziłem, że może warto spróbować otworzyć własny biznes, wybór padł na sklep – opowiada pan Marek.

Otwarcie sklepu, który będzie się mieścił przy 786 Enfield Street, planowane jest na początek września. – Sklep będzie się nazywał Alicja Deli. Alicja to było imię mojej teściowej, która dwa lata temu zmarła na raka. Ona zawsze we mnie wierzyła, wspierała mnie, więc stwierdziłem, że w ten sposób chciałbym uczcić jej pamięć. Nie ma jej z nami, ale wiem, że ona tam z góry nad nami czuwa – mówi Marek Guściora.

W sklepie będzie się można zaopatrzyć w szeroki wybór produktów z Polski. – W asortymencie dostępne będą wszystkie polskie rzeczy, nie tylko produkty spożywcze, ale też chemia – środki czystości oraz kosmetyki. Będziemy mieć też dużo rzeczy zza wschodniej granicy – z Rosji, Ukrainy. W Enfield jest spora społeczność rosyjsko-ukraińska, więc myślę, że ta oferta do nich trafi, a poza tym również Polacy chętnie kupują takie produkty – tłumaczy pan Marek. – Będzie duży wybór wędlin, ciast, pieczywa. Wszystko zdrowe i smaczne! Natomiast przynajmniej na początku nie planujemy sprzedaży gotowych obiadów czy wyrobów garmażeryjnych – dodaje.

Przed planowanym na wrzesień otwarciem zostało do zrobienia jeszcze sporo rzeczy. Jedną z nich jest znalezienie kogoś do pracy. – Nie mam specjalnych wymagań. Osoba, która się zgłosi, nie musi mieć doświadczenia w handlu. Byłoby dobrze, gdyby ktoś znał i język polski, i angielski, ale nie jest to wymaganie konieczne, znajomość jednego języka też wystarczy. Ważne, żeby dana osoba naprawdę chciała pracować – reszty się z biegiem czasu nauczy – twierdzi pan Marek. Osoby zainteresowane podjęciem pracy w Alicja Deli mogą się z nim kontaktować pod numerem tel. 860-299-6734.

Jeszcze nie jesteśmy otwarci, ale już zapraszam wszystkich serdecznie do Alicja Deli w Enfield, CT! – kończy pan Marek i na zakończenie rozmowy zdradza, że w dniu otwarcia dla wszystkich klientów przewiduje słodką niespodziankę w postaci darmowej tabliczki polskiej czekolady do każdych zakupów.

JLS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -