piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaSasin: nie ma w PiS żadnych dyskusji o konieczności przyspieszenia wyborów

Sasin: nie ma w PiS żadnych dyskusji o konieczności przyspieszenia wyborów

Zakładamy, że wybory parlamentarne odbędą się za dwa lata; nie ma dzisiaj żadnych dyskusji w PiS o konieczności ich przyspieszenia – powiedział w sobotę wicepremier Jacek Sasin. Dodał, że PiS chce się z obecnymi problemami mierzyć i je rozwiązywać, dlatego nie jest dobrą drogą ucieczka od problemów w postaci wcześniejszych wyborów.

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin podczas debaty „Pracodawca Pro Familia – co to oznacza w praktyce?”, 22 listopada, w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej w Warszawie. Fot. Albert Zawada/PAP

Szef MAP pytany w sobotę na antenie RMF FM, czy są prowadzone dyskusje na temat przyśpieszenia wyborów, odpowiedział: „Nie ma dzisiaj żadnych przesłanek i żadnych dyskusji w Prawie i Sprawiedliwości o konieczności przyspieszonych wyborów”.

Jak mówił, jego ugrupowanie zakłada, że te wybory odbędą się za dwa lata, w konstytucyjnym terminie. „Tak planujemy nasze rządy, planujemy nasze programy i nasze działania do tych wyborów” – powiedział.

Wicepremier dodał, że PiS jest przygotowane, by kontynuować rządy. „Będziemy też przygotowani do tego, żeby kontynuować tę misję, jeśli wyborcy zdecydują w tych wyborach, które przed nami, że PiS ma kontynuować misję rządzenia” – wskazał.

Na stwierdzenie, że sondaże są w ostatnich tygodniach dla PiS niekorzystne, Sasin odpowiedział, że „nie podziela tego poglądu”. Jak mówił, jego ugrupowanie rządzi w Polsce sześć lat w bardzo trudnej sytuacji – „pandemii koronawirusa, wywołanym tą pandemią kryzysie gospodarczym, inflacji, zaburzeniach na rynkach energetycznych”. „To są problemy, których Europa i świat nie przeżywały właściwie nigdy w takiej skali” – ocenił.

Sasin podkreślił, że PiS nie jest ugrupowaniem, które ucieka od problemów. „Chcemy się z tymi problemami zmierzać i chcemy je rozwiązywać. A nie jest dobrą drogą ucieczka od problemów w postaci wcześniejszych wyborów” – zaznaczył.

Magdalena Jarco/PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -