piątek, 24 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaRząd rozważa możliwość szczepień w szkołach

Rząd rozważa możliwość szczepień w szkołach

Rozważamy możliwość szczepienia przeciwko COVID-19 w szkołach – poinformował w piątek szef KPRM i pełnomocnik ds. programu szczepień Michał Dworczyk. Dodał, że należy zaczekać na zarejestrowanie odpowiednich preparatów dla osób poniżej 16. roku życia.

Warszawa, 20.04.2021. Koronawirus w Polsce. Szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień przeciwko Covid-19 Michał Dworczyk podczas konferencji prasowej, transmitowanej z siedziby KPRM i oglądanej w jednym z mieszkań w Warszawie, 20 bm. Minister Dworczyk przedstawił szczegółowy harmonogram szczepień dla wszystkich roczników pacjentów. (mr) PAP/Marcin Obara

Michał Dworczyk pytany był w internetowej części wywiadu w Programie I Polskiego Radia o to, czy rozważane jest szczepienie przeciwko COVID-19 młodszych nastolatków. Obecnie dopuszczone są szczepienia osób od 16. roku życia.

„Nie chciałbym spekulować, bo tutaj też sprawa zależy od rejestracji przez EMA (Europejska Agencja Leków – PAP) od dopuszczenia do wykorzystania szczepionek dla 12-, 13-, 14- i 15-latków. Jeśli takie dopuszczenie będzie miało miejsce, również oczywiście będziemy uwzględniali w naszym Narodowym Programie Szczepień, ale najpierw będzie musiała wypowiedzieć się w tej sprawie Rada Medyczna przy premierze Mateuszu Morawieckim (…)” – mówił szef KPRM.

Odniósł się też do pytania o to, czy system szczepień powinien zostać rozbudowany o szczepienia w szkołach.

„Rozważamy oczywiście takie możliwości, ale najpierw zaczekajmy na zarejestrowanie dla tego przedziału wiekowego (osób poniżej 16. roku życia – PAP) szczepionek. Natomiast jeżeli byłaby taka decyzja, to będziemy chcieli stworzyć taki system, który będzie najbardziej efektywny” – zapowiedział Dworczyk. (PAP)

Szymon Zdziebłowski
szz/ krap/

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -