poniedziałek, 4 marca, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkRyszard Brzozowski wyróżniony tytułem „Człowiek Roku” Pulaski Association of Business and Professional...

Ryszard Brzozowski wyróżniony tytułem „Człowiek Roku” Pulaski Association of Business and Professional Men

W piątek, 24 czerwca, odbyła się 55. edycja dorocznej gali organizowanej przez stowarzyszenie Pulaski Association of Business and Professional Men. Gala odbywa się co roku od 1960 roku, co czyni ją najdłużej kontynuowaną tradycją polskich przedsiębiorców w USA.

Członkowie zarządu Pulaski Association of Business and Professional Men z „Człowiekiem Roku” Ryszardem Brzozowskim. Fot. Pulaski Association of Business and Professional Men

Elegancka bala

Podczas gali jak zawsze uhonorowano jednego z zasłużonych członków stowarzyszenia tytułem „Człowieka Roku”. W tym roku został nim Ryszard Brzozowski – zasłużony aktywista, biznesmen, bankier, inżynier, prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej na Long Island, weteran wojenny, działacz wielu polonijnych organizacji, w tym: Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, Instytutu Piłsudskiego, Komitetu Dialogu Polsko-Żydowskiego, Centrum Polsko-Słowiańskiego oraz Pulaski Association of Business and Professional Men.

Bankiet odbył się w Russos on the Bay na Queensie, a główna sala tego eleganckiego obiektu zapełniona była do ostatniego miejsca. Prezydent Pulaski Association of Business and Professional Men Grzegorz Fryc podziękował Ryszardowi za jego długoletnią służbę dla Polonii. Przybliżył jego wkład w życie organizacji i podkreślił, iż jest on inspiracją dla młodych członków stowarzyszenia oraz przykładem, jak być wybitnym przedsiębiorcą, przykładnym ojcem i szanowanym działaczem społecznym. Grzegorz Fryc wspomniał też, że organizacja pomimo pandemii dynamicznie się rozwija i zwiększyła ilość swoich członków o 30%, witając w swoich szeregach dużo przedsiębiorców młodego pokolenia w tym z Chicago, unowocześniła swoje logo oraz stronę internetową i przechodzi dogłębne zmiany, które pozwolą jej wzmocnić swoją siłę na następne dekady. Podkreślił również, iż Pulaski Association posiada teraz idealny balans pomiędzy młodym a starszym pokoleniem członków i jest w świetnej formie. Prezes nie zapomniał też podziękować patronom organizacji, uczestnikom balu oraz komitetowi organizacyjnemu gal „Człowieka Roku”.

Przykład dla młodych

Wśród gości obecnych na przyjęciu był konsul generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki, który podkreślił, iż jest zaszczycony możliwością uczestnictwa w tak wyjątkowym wydarzeniu. Podczas swojego przemówienia skierował wiele ciepłych słów w kierunku honorowanego Ryszarda Brzozowskiego oraz całej organizacji. Mówił o sile i dynamice, z jaką powinny rozwijać się organizacje polonijne, i stwierdził, że Pulaski Association jest jednym z lepszych przykładów dobrego rozwoju i zaangażowania młodego pokolenia w życie Polonii. Podczas swojego przemówienia wyróżnił też Artura Dybanowskiego dyplomem uznania za zasługi w walce z pandemią Covid-19.

Ryszard Brzozowski serdecznie podziękował za wyróżnienie i podkreślił, że ma ono dla niego wielkie znaczenie. Jako długoletni i zasłużony członek Pulaski Association skierował wiele życzliwych, ale i pouczających słów do młodego pokolenia. Mówił o wytrwałości w realizowaniu celów, dyscyplinie i wyciąganiu wniosków, zarówno z sukcesów, jak i z porażek. Podczas przemówienia wspominał o swojej zmarłej żonie i wyraził głęboką wdzięczność dla osób, z którymi miał okazję współpracować przez wszystkie lata swojej kariery. Serdecznie podziękował również wszystkim obecnym na sali za wsparcie i za bycie z nim w tym wielkim dniu. Żartobliwie dodał, iż ta nagroda jest jedną z rzeczy, która utrzymywała go przy życiu przez ostatnie lata, gdyż pierwotnie gala „Człowieka Roku”, podczas której miał być wyróżniony, miała odbyć się w 2020 r. – jednak pandemia pokrzyżowała te plany. – Teraz będę musiał dożyć stu lat, które ostatnio często mam śpiewane – dodał 91-letni Ryszard Brzozowski.

Owocna współpraca

Wśród gości był też Lincoln Restler, radny miasta Nowy Jork z dystryktu 33., w którym znajduje się polska dzielnica – Greenpoint. Radny podkreślił znaczenie polskiej grupy etnicznej w Nowym Jorku oraz wielki wkład Pulaski Association of Business and Professional Men w życie Polonii i Greenpointu. Podziękował organizacji za zaproszenie oraz złożył serdeczne gratulacje i skierował wiele pięknych słów w kierunku „Człowieka Roku” – Ryszarda Brzozowskiego. Podkreślił też, iż jego biuro jest otwarte na współpracę z członkami Pulaski Association oraz z reprezentantami całej Polonii.

Cieszymy się z wielkiego sukcesu, jakim była tegoroczna gala „Człowieka Roku”. Sala Russos on the Bay wyprzedana była do ostatniego miejsca, co pokazuje duże zainteresowanie i szacunek, jakim darzona jest nasza organizacja. Na sali obecni byli przedstawiciele wszystkich najważniejszych organizacji polonijnych z metropolii nowojorskiej i okolic oraz politycy i działacze spoza Polonii. Ryszard Brzozowski jest bardzo zasłużonym dla Polonii człowiekiem i wspaniale było widzieć, jak otrzymuje wyróżnienie „Człowieka Roku” w takich okolicznościach – podsumował prezes Pulaski Association tuż po zakończeniu gali.

WEM
Fot. Pulaski Association of Business and Professional Men

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -