sobota, 31 lipca, 2021
Strona głównaPoloniaPolonia w AmeryceRuszyła strona dziecizagranica.gov.pl

Ruszyła strona dziecizagranica.gov.pl

W listopadzie br. zainaugurowano działalność strony internetowej www.dziecizagranica.gov.pl, skierowanej do polskich rodzin mieszkających za granicą.

Fot. Archiwum WEM

Dzięki wspólnej inicjatywie Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Rzecznika Praw Dziecka polskie rodziny mieszkające poza granicami Polski za pośrednictwem strony mogą w przystępny sposób zapoznać się z podstawowymi przepisami i zasadami regulującymi sytuację dziecka i jego rodziców w danym kraju europejskim. Ten portal informacyjny jest drogowskazem dla polskich rodzin i pozwoli im na lepszą adaptację w społeczeństwie wybranego kraju.

Portal www.dziecizagranica.gov.pl to kompendium wiedzy m.in. na temat modelu edukacji, systemu pomocy socjalnej czy opieki społecznej w państwach Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Islandii i Norwegii. Znajdują się na niej także informacje na temat pomocy, którą polskim rodzinom mogą zaoferować władze lokalne. Taka wiedza pozwoli uniknąć ewentualnych problemów wynikających z nieznajomości uregulowań miejscowych oraz ułatwi odnalezienie kontaktu do właściwych instytucji pomocowych w sytuacjach kryzysowych.

ar

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -