piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaUSAFlorydaRubio przed Demings

Rubio przed Demings

Nowe sondaże wyborcze sprzyjają Mario Rubio. Zgodnie z najnowszymi danymi – opublikowanymi w czwartek 8 września przez Insider Advantage i FOX 35 Orlando – republikański senator zyskał niewielką przewagę nad swoją demokratyczną rywalką Val Demings.

Marco Rubio ma niewielką przewagę nad swoją demokratyczna rywalką na 2 miesiące przed wyborami. Fot. Flickr

Sondaż na wyłączność został przeprowadzony między 5 a 6 września 2022 roku. O opinię zapytano 550 osób, będących potencjalnymi wyborcami. Jak wynika z zebranych danych, na dwa miesiące przed listopadowymi wyborami powszechnymi Rubio prowadzi na Demings o 2% – 46% do 44%.

O wynikach ankiety wypowiedział się dla FOX 35 założyciel Insider Advantage Matt Towery. Stwierdził, że są one w znacznym stopniu zgodne z niedawnymi sondażami przeprowadzonymi przez Real Clear Politics. Zwrócił też uwagę, że zarówno Rubio, jak i Demings, cieszą się niemal pełnym wsparciem ze strony swoich partii.

Co ciekawe, sondaż Insider Advantage pokazuje, że wśród niezależnych wyborców Demings prowadzi przed Rubio o 2 punkty procentowe. Z kolei Rubio wyprzeda swoją rywalkę w grupie wyborców latynoskich i białych. Na Demings chętniej głos oddadzą Afroamerykanie.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -