sobota, 24 lutego, 2024
Strona głównaUSANowy JorkNYC rozwiąże umowę z polami golfowymi Trumpa?

NYC rozwiąże umowę z polami golfowymi Trumpa?

Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams będzie musiał podjąć trudną decyzję, związaną z organizowanym w metropolii turniejem golfowym dla kobiet. Kontrowersje wokół wydarzenia wywołuje zarówno jego organizator, jak i miejsce, w którym ma się ono odbyć. Turniej, który miał zostać rozegrany na polu golfowym prowadzonym przez firmę byłego prezydenta Donalda Trumpa, jest inicjatywą sponsorowaną przez Arabię Saudyjską.

Niektórzy członkowie rady miasta Nowy Jork nakłaniają burmistrza do wycofania licencji organizacji Trump Golf na prowadzenie pola golfowego w dzielnicy Bronx. Fot. Trump Golf

Urzędnicy Rady Miejskiej Nowego Jorku naciskają na Adamsa, by ten unieważnił umowę metropolii z organizacją Trump Golf i odwołał wydarzenie. W liście skierowanym do burmistrza przewodnicząca rady miejskiej Adrienne Adams i członek rady Shekar Krishnan wezwali administrację burmistrza do wycofania licencji, która umożliwia firmie byłego prezydenta prowadzenie pola golfowego. Decyzja ta byłaby równoznaczna z odwołaniem zawodów.

Kontrowersyjny turniej, który miałby się odbyć w połowie października w Trump Golf Links w Ferry Point, wywołał oburzenie rodzin ofiar 11 września. Problemem jest tu organizator wydarzenia, powiązany z Arabią Saudyjską. W Waszyngtonie od lat nie cichną spory dotyczące współodpowiedzialności rządu saudyjskiego za ataki na WTC – 15 z 19 terrorystów z Al-Kaidy, którzy porwali cztery samoloty, było obywatelami saudyjskimi, ale rząd Arabii Saudyjskiej zaprzeczył jakiemukolwiek udziałowi w zamachu.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -